Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Koax kábelt használhatok...

Koax kábelt használhatok ideiglenesen áramvezetőnek otthon?

Figyelt kérdés
Pár napig, és csak 1 méteres szakaszon. 2-3 ampernél nem lenne több rajta.

2018. jan. 22. 03:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
nincs pénzed vezetékre?
2018. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A koxaiális kábel szigetelése 230 V-ra alkalmas, ami nem is csoda, miután ez nem egy nagy feszültség.

Nekem ilyen kábel volt kifeszítve a garázshoz, méghozzá a gyengébb minőségű, nem UV-álló fajta, 20 évig bírta, amikor elkezdett lerohadni a külső réteg.

Ezen ment a 230 V és az antennajel is, elbírta még az 1000 W-os porszívót is.

Sokan ezt el sem tudnák képzelni, holott az 50 Hz és 100 MHz-ek frekvenciában olyan távol esnek egymástól, hogy könnyen elválaszthatók és semmi zavart nem okoz.

Bizonyára sokan hallottak már arról egyébként is, hogy a 230 V-os hálózaton nagyfrekvenciás jeleket, Wifit is lehet továbbítani.

Az elválasztáshoz olyan biztonságos LC-szűrőegységet használtam a kábel mindkét végen, amit erre gyártottak, régi TV-ből szereltem ki. Ezek a régi TV-k a hálózattól nem leválasztatott tápegységgel működtek, vagyis belső a fémvázon rajta volt az egyenirányított 230 V. A koax. bemenetnél pedig LC-szűrő biztosította az életvédelmi elválasztást, megfelelő minőségű kondenzátorokkal.

Tehát így megoldottam, hogy a belső ér a fázis, külső a nulla, a nagyfrekvenciát szintén a belső éren továbbítottam, a szakma szabályai szerint bekötött LC leválasztószűrő útján.


Természetesen azt aláírom, hogy a koaxiális kábel erősáramú alkalmazása semmiféle szakma szabályainak nem felel meg, sőt nagyon szakszerűtlen és tiltott alkalmazás. Hogy miért közösítettem egy kábelben a két funkciót, annak volt még bizonyos egyedi indoka, amit viszont nem kívánok részletezni.


Írásom kizárólag elméletinek szántam, technikai érdekességnek. Gyakorlati megvalósítását senkinek nem ajánlom, sőt ellenjavallott, veszélyes.

2018. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!