Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudtok olyan kapcsolási...

Tudtok olyan kapcsolási rajzot ami csak akkor engedi világítani a LED-et ha több egymás utáni feszültség impulzust kap?

Figyelt kérdés
Amiről szó lenne. Van egy elektromos, mágnestekercses AC pumpa egy motoron ami kb percenkén 1-30 behúzást végez. Ekkor egy pillanatra az egyik kábelen megjelenik +12V. Az erre kötött led fel is villan. DE nekem arra lenne szükségem, hogy a led csak akkor villogjon vagy világítson, ha másdopercenkén KB 5-nél többször kap ilyen impulzust. Tehát folyamatosan ki-be kapcsolgat.
2018. febr. 4. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani pl digitális számláló áramkörrel.

Alapok pl itt:

[link]

2018. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ez jó megoldás lehet. Viszont nekem egy kicsit bonyolult. Valamim olyanra gondoltam, hogy az impulzus feszültség feltölt egy kondit ami egy ellenálláson (potméter) keresztül kisül. Viszont ha sok impulzust kap, akkor nincs ideje kisülni és egy bizonyos töltötségi szint elérése után már egy tranzisztor kinyithat és bekepcsolja a led-et.
2018. febr. 4. 12:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Tegyél egy komparátort akkor a kondenzátorra. A komparátor másik lábát állítsd a referencia feszültségre.

Ha a kondi feszültsége magasabb mint a referencia feszültség akkor a komparátor billenésével tudsz egy led meghajtó tranzisztort működtetni.

Komparátorok lelkivilágáról, alapokról itt olvashatsz pl:

[link]

2018. febr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!