Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Cristypop kérdése:

Van valakinek tapasztalata dinamós elvű vezetéknélküli csengővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

#csengő #dinamó #kapucsengő #Hatótávolsàg
2018. febr. 15. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
A történelem folyamán ilyen már sok volt. Könnyitsd meg a válaszolok dolgát, hogy pontositod a kérdésedet! (Persze csak akkor ha értelmes választ akarsz kapni. Ha csak szivatás akkor jol van igy is.)
2018. febr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
...és tényleg van ilyen, nem gondoltam volna.
2018. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van.

Működik.

Egy darabig, amíg a műanyag fogaskerekek bírják.

Az elemes verzióval sokaknak azért van rossz tapasztalatuk, mert bepárásodik, kifolyik az elem, korrodálnak az érintkezők, belefészkel a pók, a mini nyomógomb benne tönkremegy, UV sugárzás a műanyagot széteszi, stb.

Az ismeretségem körében sokaknak átalakítottam már úgy, hogy az eredeti készülék a kapun belül bekerül egy vízhatlan dobozba. Az eredeti nyomógomb helyett a kapun kívülre kerül egy hagyományos csengő nyomó, ami a panelhoz van vezetékelve.

Illetve a bekötés módosul úgy, hogy az elektronikát nem táplálja az elem, csak a gombnyomáskor, az eredeti nyomógomb pedig kiiktatva.

Ez a módszer alkalmas arra, hogy egy elemmel elmegy kb 2 évet, nincs korrózió, nincs pára miatt fals jelzés, stb. A kültéri nyomógomb amúgy is időtálló.

Az első darabokat kb. 15 éve alakítottam át, és ma is kiválóan működnek.

2018. febr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. A kérdés mostmár az vajon meddig működnek ezek a fogaskerekek..?
2018. febr. 16. 08:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem olyan van. Kerüld a gagyi márkákat, mint somogyi és sencor. Én a somogyi félét vettem, az első fél óra után adta be a kulcsot, a második egyáltalán nem működött, a harmadik másfél éve műxik gond nélkül. Még szerencse, hogy gariba cserélték a rosszakat.
2018. febr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm. Megírnád neked melyik vált be konkrétan? Nem szeretnék már én se felesleges köröket futni.
2018. febr. 17. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!