Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell megtervezni egy...

Kropok Dániel kérdése:

Hogyan kell megtervezni egy disszipativ tápegységet úgy hogy az 0-30V-ig üzemeljen és az áramkorlát maximum 5A legyen? Csak a belső elektronikájára lennék kíváncsi!

Figyelt kérdés

2018. febr. 19. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2018. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zzzoli ***** válasza:
48%

Disszipatív? Valamennyire mindegyik disszipál, csak némelyik alig, némelyik meg jóval többet.

Egy áteresztő tranzisztroros bizonyos terhelési állapotokban elég sokat is tud már 5A es terhelésnél.

Egyébként tele van ilyen rajzokkal az internet és a hozzá tartozó leírásokkal.

Minél prercíziósabb, annál bonyolultabb is lesz!

Csak keress rá a googléban!

2018. febr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Zzoli: disszipatívnak azokat a tápegységeket nevezik amelyik a "feszültség tartalékot" elfűtik. (Pl. 7805 és társai). Ezzel különböztetik meg a kapcsoló üzemű tápegységektől. Egyébként tényleg tele van a net ilyen rajzokkal. Angolul linear power supply a megfelelő kereső kifejezés.
2018. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zzzoli ***** válasza:

Persze értem én, az áteresztő elemesek disszipálják el a felesleget.

Nyilván az összes regulátor IC.

De valamilyen szinten mindegyik disszipál, a kapcsoló üzemű is, hiszen a fet RDS ellenállásán is esik valamekkora fesz.

De egyébként értem a szitut, igazad van!

2018. febr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!