Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az infravörös érzékelők...

Az infravörös érzékelők képesek fényerősséget is mérni? Egy jimu robotot vásároltam, de az infravörös szenzora nem úgy működik, ahogy vártam.

Figyelt kérdés

Egy Jimu robotot vásároltam, s a doboz tájékoztató képe szerint képes "track lines" azaz követni vonalakat. Tehát fehér felületre (papírra) rajzolt fekete vonalat képes az infravörös szenzorával érzékelni és ennek a vonalnak a mentén haladni.

De bárhogyan irányítanám, az érzékelője a szoftverben csak távolság mérésére van beállítva. Tehát csak arra képes a szoftver, hogy az objektum és szenzor közti távolságot mérje.

Errő a modellról van szó: d2bktxdiepbdhz.cloudfront.net/images/products/full/JR0301-3.JPG



2018. febr. 20. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

"Tehát csak arra képes a szoftver, hogy az objektum és szenzor közti távolságot mérje. "

Először készíts egy programot, ami visszaadja (kiírja) egy objektum távolságát.

Ha ez megvan, teszteld le egy fehér lapon illetve egy azon húzott egyenesen.

Feltehetőleg a fehér lap "közel" lesz, a vonal meg "távol".


A vonalkövetéshez két szenzorra lesz szükséged:

* ha mind a két szenzor "közelit"/"fehéret" érzékel, akkor mind a két motor előre megy

* ha az egyik szenzor "távolit"/"feketét" érzékel, a másik meg "közelit"/"fehéret", akkor a "távolit"/"feketét" érzékelő oldali motor menjen előre

bővebben Arduino alapokon:

[link]

2018. febr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi működik a fekete távolságérzékelés!

Bár csak 1 suenzorom van :(

2018. febr. 28. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!