Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy csavarozott nyakú gitárt...

Egy csavarozott nyakú gitárt meg lehet csinálni ragasztottnyakúnak?

Figyelt kérdés
Tudom sokan azt fogjátok írni hogy mekkora hülyeség de megköszönném ha válaszolnátok

2018. febr. 23. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen más a nyak és a test illesztése, úgyhogy mekkora hülyeség.
2018. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:

Végülis lehetni éppenséggel lehetne ragasztgatni... de hogy az mennyire lenne jó, stabil stb, azt nem tudom.


Viszint mi lenne ennek az értelme? Márhogy mi célból akarnád átalakítani?

2018. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még csak csavarozott játszottam de a ragasztott nyakú aknák 50000000000000szor kényelmesebb nek-játszhatóbbnak tűnik
2018. febr. 23. 21:35
 4/6 Mojjo ***** válasza:

A kényelem és játszhatóság szerintem sokkal inkább az adott gitármodellen, annak a konkrét kialakításán múlik, nem azon hogy milyen a nyakillesztés.


Pl az Ibazen superstrat modelljeinek nagy része csavarozott nyakú, de nehezen hinném, hogy panasz lehetne a kényelmükre. Nézd csak meg:

[link]

vagy épp:

[link]


De pl a bizonyos modelleken Fender is használ olyan kialakítást, lekerekítéseket, amikkel kényelmesebbé teszik a csavarozott nyakillesztést:

[link]


Szóval ha ilyesmivel gond van, ott a konkrét gitárral van gond, azt tervezték átgondolatlanul, nem pedig a csavarozott nyakillesztés az, ami rossz.

2018. febr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg aztán mitől lenne kényelmesebb ugyanaz a gitár, ha csavarok helyett ragasztó tartaná össze?

(Egy csavarozott strat szerintem sokkal kényelmesebb, mint egy ragasztott LP.)

2018. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Egyszer itt gyakorin láttam egy véleményt pont arról, hogy melyik a jobb. Sok különbség nincsen, mert a hangzás meg a könnyű játszhatóság nem csak ettől függ, szóval én így ennek értelmét nem látom.

Én inkább azt javaslom, hogy menj be egy hangszerboltba és próbálj ki egy pár gitárt, csavarozottat is meg ragasztottat is.

2018. febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!