Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet olyan eszközt...

Hogyan lehet olyan eszközt készíteni, amellyel harangon való óraütést lehet vezérelni? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Harangokkal és templomokkal foglalkozok hobbiként. Jelenleg saját harangjaim akarom villamosítani, és az lenne a kérdés, hogy hogyan tudok olyan eszközt csinálni, amely lehet áram alatt 0-24, és óránként jelzi az időt? Nekem itt maga az automata kell, a többi részét megoldom. Nem vagyok ilyenben jártas, így sajnos magamnak nem hiszem, hogy a megfelelő instrukciók nélkül el tudom készíteni. Ha kevés ez az infó, akkor kélek kérdezz, hogy minél pontosabb válaszokhoz jussak!

2018. febr. 26. 20:38
 1/7 A kérdező kommentje:
*az még kimaradt, hogy ez akár egy olyan időkapcsoló is lehet, amivel tudok másodpercenkénti programozást végrehajtani, így pl. beállíthatom azt, hogy 14.00.00-be, 14.00.01-ki stb. és így másodpercenként üssön egyet.
2018. febr. 26. 20:39
 2/7 anonim ***** válasza:
Léteznek kész harangvezérlők. De érdemes ma már valami olyannal kisérletezni ami GPS jelből tud pontos időt venni, mert elég gyorsan elmászik az óra. Pl. arduino, raspberry ha csak hobbyból kell.
2018. febr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1. Tudom, hiszen ezen a területen vagyok évek óta, tisztában vagyok milyen dolgok vannak, de azért köszi hogy szólsz!(nem kioktatásból akarom írni) Az a helyzet, az áruk több lenne, mint amennyibe az egész harangszék harangostól került. És mivel csak hobby, ezért lennének jók az ilyenek. Programozásban végképp nem vagyok jártas, így ha csak nincs valami szoftver pl. a Raspberry-re, akkor az is sajnos kilőve.
2018. febr. 28. 17:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem segítene egy digitális időkapcsoló?


Találtam olyat, amelyik 140 programhellyel rendelkezik, amit heti időintervallumban tudsz programozni ( 20 program/nap , mert éjjel ne zajongjon a harang... :-) )


[link]


Szállítási költséggel 3000 Ft, pár nap alatt megjön.


Nem sokat értek a harangokhoz, viszont ezzel be lehetne állítani, hogy a harang kongatásáért felelős eszköz hány másodpercig legyen aktív óránként, és így be lehet állítani az időnek megfelelő harangozási számot.


Ha nem jól gondolkodok, elnézést...

2018. márc. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs, a link nem jó, a legkisebb beállítható időköz 1 perc.


Találtam egy másikat, ez másodpercre is programozható,bár ez csak 8 programos...

[link]



Van 20 programos is... más gyártó

[link]


Előnye, hogy akku van benne, áramszünet esetén 15 napig képes tárolni a beállításokat, és másodpercek is megadhatóak.

2018. márc. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ilyesmikre gondoltam én is, csak eddig még másodpercre kapcsolhatóval nem futottam össze. Percenkéntivel a rendes harangozás, amikor maga a harang végez mozgást kiválóan lehet vezérelni.
2018. márc. 5. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Szívesen!


Örülök, hogy megvan, amit kerestél!

2018. márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!