Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyi egy fűtőszőnyeg felület...

Mennyi egy fűtőszőnyeg felületi hőmérséklete?

Figyelt kérdés

Egy kis fürdőszobát újítok fel és arra gondoltam, hogy padlófűtésnek egy 1m2-es 150W-os fűtőszőnyeget alkalmaznék.

Arra lennék kíváncsi ha egy ilyen szőnyeget közvetlenül csatlakotatok a hálózathoz (230V) akkor mekkora lesz a felületi hőmérséklete? Mivel csak az lenne a célom, hogy amikor kilépek a fürdőkádból ne hideg padlólapra lépjek így egy digitális falba süllyesztett időkapcsolóval vezérelném padlő termosztát helyett.

Szerintetek megoldható?

Köszönöm



2018. márc. 6. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem annyi, amennyit beállítasz.
2018. márc. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy sima analóg kádkilépő is megteszi,,és nem kell villany se neki..

De amúgy szerintem ha véletlen ráejted a szalonnát a szőnyegre,, biztos nem fog megsülni,,viszont ha tojást dobsz rá akkor lehet lesz belőle majd tükörtojás,,kitudja...

2018. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkora, hogy én az előszobába raktam egy szőnyeg alá, hogy a vizes cipőkről csurgaléka, meg a cipó is száradjon. Ígéretesnek tűnt a próbaüzem, egy óra alatt az elvárásomnak megfelelően melegedett. Elugrottam közben a boltba, de a biztonság kedvéért kitettem az egész cuccot az ajtó elé. Egy kicsit hosszabbra nyúlt a bevásárlás. Mire visszaértem, irtó nagy füst volt. A szőnyeg össze volt olvadva, úgy dobtam ki a kert közepére és lelocsoltam egy vödör vízzel. A fűtőfólia is összekunkorodott. Szerencsére nem tettem rá a cipőket, így csak kb. 5-6 ezer forintos károm keletkezett a szőnyeg meg a fűtőfólia formájában.

Most már tudom, hogy termosztát nélkül nem érdemes játszani vele.

Amíg nem volt rajta a szőnyeg, addig lábbal kellemes hőérzetet keltett, nem sejtettem hogy így bevadul.

Korábban volt dolgom önszabályozó típusokkal, és a filmen lévő felirat zavart meg, amiről azt gondoltam hogy az a max hőmérséklete.

De nem az volt. Kb. 100W-nyi film képes lett volna szerintem konkrétan tüzet is okozni.

Szóval ha veszel, olyat kell venni, ami nem tud túlmelegedni, az a drágább. Az olcsóhoz mindenképp kell termosztát.

2018. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Áhámm,,szóval akkor mégiscsak lehet rajta szalonnát is sütni,,szupeer..

Bár akkor a falba süllyesztett időkapcsoló nem jó megoldás,,mert egy idő után,,így padlóba süllyesztett fűtőszőnyeg lesz a vége...

Hacsak nem fürdenek olyan sokan és annyiszor hogy a kifröccsenő víz hűtse a szőnyeget..

Bár ha nem adapteres a szőnyeg,,akkor ha rálépünk vizes lábbal,,néha kicsit előfordulhat hogy csípni fog..

2018. márc. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tegyél inkább egy sima kádkilépő szőnyeget.
2018. márc. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én infra filmfóliában gondolkodnék. Lehet kerámia lap alá is, de jobbnak tartanám a plafonra szerelni impegrált gipszkarton alá. Méterben lehet kapni, nem túl drága, akár az egész mennyezetet be lehet építeni. Az infra sugarak (hasonlóan a Naphoz) átmelegítik a "talajt" is. W/m2-ről az eladó tudna pontos adatot mondani a méretek ismeretében.
2018. márc. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az infra filmfólia parasztvakítás, kedves utolsó. Az infrasugarak nem fogják senki kedvéért átverekedni magukat sem a járólapon, sem a gipszkartonon. Pontosan úgy viselkedik az is, mint a sima fűtőpanel.
2018. márc. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hasznos és haszontalan válaszokat.

Beszéltem egy forgalmazóval. A hömérséklet 35°C körüli, lehet vezérelni időkapcsolóval is , ha csak az a cél amit fentebb vázoltam.

Üdv

2018. márc. 8. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!