Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos gitár vásárlás...

Careca kérdése:

Elektromos gitár vásárlás előtt állok. A rá szánt összeg, kb.90 ezer forint. Tremolos, vagy sem, az részletkérdés. Kérdés: Ki milyet, miért venne vagy sem? (típus megjelöléssel) ÉS Ki milyet, és miért vett/használ? (típus megjelöléssel)

Figyelt kérdés
Rock zenéhez lesz, de nem zúzdához.
2018. márc. 7. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Használt ibanez. Nem írok konkrét típust, hallgasd meg youtube-on melyik a legközelebb hozzad álló. Előre szolok sok múlik az erositesen is. Egy olcsó kombo csalódást okoz.
2018. márc. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elmész, megjársz 4-5 hangszerboltot, ott végigdöngeted az összes gityót az árkategóriában, kicsit az árkategória alatt és felett is. Ha nincs hangszerbolt a közelben, akkor felfelé Pestvárosba egy túrára. Az se baj, ha nem tudsz gitározni, lényeg, hogy megfogdosod, megpengeted, érzed a kezedben. Ez az egyetlen módja, hogy saját ízlésedre találj hangszert.


Használtat is megéri meggondolni, egy jó kategóriával magasabbat is simán talász ugyanabból az árból (ezért próbálj ki drágábbakat is).


Egy Epiphone LP Stanrardot használok 4 éve, első és egyetlen gitárom, és bár a hangja nagyon jó, de be kell lássam, az én kezemnek bszottkényelmetlen egy hasonló árú strathoz képest, de "vakon" vettem, nem tudtam. Tehát ne ess az én hibámba.


Arra készülj viszont fel, hogy egy normális erősitő még ennyi lesz.

2018. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy menj be hangszerboltba és segít mindenben az eladó, értenek hozzá, egyszerűbb, mint itt tanácsokat adni.

Ibanezek jók gitárban, Harley Bentont nem javaslom erősítőnrek. Egyébként kezdésnek a Roland Cube-ok 10-20 Wattosok jó erősítők, overdrive is viszonylag jó benne.

2018. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!