Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Károsodott ettől a kapcsoló...

Károsodott ettől a kapcsoló vagy az aljzat, esetleg a mosógép kábele? Vagy csak túlhevült a rendszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A fürdőszobában 2db 2 férőhelyes aljzatunk van, az egyik földelt, a másik nem. A nem földelt csak akkor működik, ha felkapcsoljuk a lámpát a fürdőszobában.


Feleségemnek sikerült a nem földeltbe dugni a mosógépet, elindította. Egy idő után arra lettem figyelmes a fürdő mellett elhaladva, hogy kellemetlen szag jön, mondom lehet a bűzzáró vagy valami.


De nem, megszaglásztam a konnektort, és annak volt enyhén égett szaga, a villanykapcsoló pedig meleg volt.


Természetesen azonnal lekapcsoltam mindent, szétszedtem a kapcsolót meg az aljzatot, nem látok semmi sérülést, olvadást, vagy bármit, de a kapcsolóból enyhén égett műanyag szag jön most.


Cseréljem a kapcsolót, esetleg az aljzatot is (mert már nem biztonságos, nem tudom), vagy mehet minden ugyanúgy, csak emlékeztessem kedves nejem, hogy ne dugdosson oda mosógépeket meg ilyeneket?


Köszönöm a válaszokat!



2018. márc. 18. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolót érdemes cserélni, ha szagos. A dugaljnál a kontaktus megfelelőségét kell csak ellenőrizni. Nálunk a földelt és 16 A névleges terhelésre méretezett dugaljnál fordult elő, hogy összeolvadt a dugvillával.
2018. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zzzoli ***** válasza:
100%

Hú ez a dolog több sebből vérzik! Eleve a földeletlen aljzat, azt már réges rég nem engedi a szabvány, mellé még nedves helyiségben! Ez nagyon nagy felelőtlenség.

Válasz: átnézetni szakemberrel, ha kell áthúzatni és minden egyes aljzatot földeltre cserélni és le is földelni.

Gondold csak el, ha a mosógép testzárlaos lesz? Amikor megfogod vagy a kedves nejed, Te földeled!!!

2018. márc. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a válaszokat, kihívok akkor egy villanyszerelőt, hogy nézze át a rendszert.


Ettől függetlenül folytathatjuk a mosást a rendes aljzattal, amivel eddig is csináltuk?

2018. márc. 18. 13:17
 4/6 Szirty ***** válasza:
100%

"Hú ez a dolog több sebből vérzik! Eleve a földeletlen aljzat, azt már réges rég nem engedi a szabvány, mellé még nedves helyiségben!"


Na ja. Viszont régi lakásokban van a mosdó/tükör környékén ún "borotva csatlakozó".

2018. márc. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zzzoli ***** válasza:

Persze tudom, olyan ez mint a crt tv, nem is gondolnád mennyi üzemel még az országban.

Sajnos ahol olyan régi a hálózat ott már nagyon sok hiba előfordulhat, földelés folytonossági hiánya, vékony elöregedett a aluvezetékek, rossz állapotú oxidos csatlakozások, aljzatok.

Sokan még használják is földelt készülékkel sajnos. Nyilván ha nincs zárlat, vagy ha van de az áramütés csak egy jókora pofon, addig nincs nagy baj.

2018. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csúnya dolgokat tud csinálni egy rossz érintkezés. Ami házat vettem, a bojler konnektorról működött. Amikor elmentünk, nem elégedtem meg a kismegszakító lecsapásával, valamiért a bojlert is ki akartam húzni az aljzatból. Aha! Az ugyan meg se mozdult, úgy bele volt sülve, mint annak a rendje.
2018. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!