Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sürgős! Mi lehet a fényképezőg...

Sürgős! Mi lehet a fényképezőgépemmel?

Figyelt kérdés
A fényképezőgépembe töltött elemet,és 1 használatosat is tettem,de nem akar bekapcsolódni.Azt irja,h áramforrás lemerült.Pedig az elem jó.
2010. jún. 10. 20:20
 1/10 A kérdező kommentje:
És holnap utolsó sulis nap,kellene h vigyem a gépet..
2010. jún. 10. 20:21
 2/10 anonim válasza:
Elemmel működő készülékekbe mindig azonos márkájú és töltöttségű elemet kell rakni.
2010. jún. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De eddig működött..
2010. jún. 10. 20:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a "használatos" kifejezés egy hagyományos nem tölthető elemet rejt?

Amikor vettem a gépemet (Középkategóriás tükörreflexes 60000-es gép), akkor kipróbáláshoz beletettünk 4 db piacvezető "tartós" elemet. (D-vel kezdődik és cell a vége :)) Szegény gép még az optikát se tudta kitolni azzal az elemmel. Csak kiírta, hogy battery low és kikapcsolt.

Magyarán szólva egy fényképezőgépbe csak tölthető elemet szabad tenni, mert az összes többit pillanatok alatt lemeríti. Ha meg kevered a tölthetőt a tölthetetlennel, akkor ne lepődj meg azon, ha meghal a fényképező alaplapja.

2010. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A tölthető elemek/akkumlátorok, az egyszer használatos elemek és a spéci, fényképező aksik feszültségszintje eltérhet. Nézd meg, hogy nem tettél-e véletlenül 1,5 voltos energiaforrást olyan gépbe, ami 1,6 voltot igényel? Én egy termosztátnál néztem ezt be...
2010. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jovanny ***** válasza:
Mi van? 1,5V-os energiaforrást? 1,6-ot igényel? A cekaelem 1,5V, az AAA akku meg 1,2V. Mi az 1,6V-os? :D Tegyél bele 2 jó minőségű, feltöltött akkut. :)
2010. jún. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igaza van az első válaszolónak. Lehetőleg egyforma elemet tegyünk a gépbe. Nem szabad csak az egyiket cserélni. Az uj AA-s elem feszülrtsége 1,65V . Egy ceruza akksié pedig 1,2 V ( feltölthetöö magasabb értékre is, da fényképező szinte azonnal megeszi a felesleget) Uj elem kell a gépbe, és legalább D.cell, vagy még jobb minőségű.

Nem olcsó mulatság a digit fényképezés

2010. jún. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
de ha a minőséges feltöltött elem nem jó,akkor ha bele teszem azt,amit vele kaptam,működni fog?
2010. jún. 11. 11:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Termosztátnak 1,6 volt kell. Én is néztem, amikor olvastam a használtai útmutatót, de lehet venni és nem is sokkal drágább, mint egy ceruzaelem.
2010. jún. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most termosztátokról beszélünk,vagy fényképezőkről?

Am kössz a nagy segitséget,megoldottam...

2010. jún. 12. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!