Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Toroid trafó tekercselés?

Toroid trafó tekercselés?

Figyelt kérdés
Kell egy kis (27*14*10-es méretű) toroid ferrit magból transzformátort készítenem. Vagyis, nem ebből kell, de ez van itthon és számítások alapján ez is megfelelne. A primer tekercs 250 menetszám körül lenne, a szekunder pedig 24. Hogyan lehetne értelmesen feltekercselni? A szekunder oldal nem nagy cucc, annyit még simán feltekerek, de a primer nagy szenvedés lenne, legalábbis nekem a jelenlegi módszeremmel. Eddig úgy csináltam, hogy ha fel kellett mondjuk 1 méter huzalt tekerni, akkor levágtam ezt a darabot, átdugtam rajta, befogattam a kis gumis pofájú satumba és a másik szabadon lógó vezeték végét ahányszor kellett átdugtam a gyűrűn. Na most kiszámoltam, hogy jelenleg ennek a trafónak a primer tekercséhez legalább 12 méter huzalra lenne szükség. Ezt pedig ezzel a módszerrel nem tudom feltekerni. Hogyan szokták ezt otthoni körülmények között kivitelezni? Azt tudom, hogy vannak erre készített tekercselő gépek, de olyat építeni itthon nem tudnék, úgyhogy ezt kilőném. Van rá valami más jó módszer? Vagy nem véletlenül nem szoktak annyira ilyen magból trafót csinálni?

2018. ápr. 5. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez gondolom nem hálózati trafó..

Tekercseléshez csinálnak egy hajót, egy hosszúkás testet, oldalfalakkal.

Ez olyan méretű (a hossza kb. szabadon választott),hogy átfér a szűkülő lyukon.

Erre feltekernek annyi menetet, amennyi átfér a lyukon és tekerik lefele, ahogy "menetelődik" a trafó.

Egy "töltés" nyilván kevés lesz, de azért már barátságosabb.

2018. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Valóban nem hálózati trafó lesz.

Ezt a hajós dolgot tudnád valahogy illusztrálni? Így nem igazán van meg. Gondolom ez kettő darabból van, vagy szétnyitható valahol középen, hogy bele lehessen "rakni" a magba. Utána arra feltekerik a huzalt, de aztán hogyan forgatják úgy hogy rámenjen a huzal a magra?

2018. ápr. 5. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne bonylítsd, egyetlenegy darabból van, mint a zsebpeca..


[link]


Ilyesféle.. még tán vastagabb kartonpapírból is lehet..

2018. ápr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még ez is jó lehet, csak amikor "előtekered" rá a huzalt, ha hajoljon meg.

[link]

2018. ápr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja, értem.

Köszi a válaszokat, ez jó megoldás lehet.

Viszont a mag belső átmérője csak 14mm, szóval valami elég kis dolog kell, hogy átférjen.

2018. ápr. 5. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!