Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik mozgásérzékelő volna...

Alain Delon kérdése:

Melyik mozgásérzékelő volna számomra megfelelő?

Figyelt kérdés

Most ez a Kobi LX39 volt. Olcsó, és most adta meg magát. Pár éves volt. Kültéri lámpa kapcsolására kellene. Nem nagy igénybevételre, mint pl. nagyáruházakban, ahol napi több ezerszer is kapcsolniuk kell, de azért bírja már tovább, mint 3 év.

Innen valamelyiket tudná ajánlani valaki: [link] ?


2018. ápr. 6. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Semelyik.

Elromolhat bármelyik típus.

2018. ápr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem véletlen hoztam fel a nagyáruházakat, ahol tényleg napi több ezerszer kapcsolnak a mozgásérzékelők, tehát igenis van köztük komoly különbség, de nekem olyan "nagyvérű" nem kell, mint pl. a Tesconak. Aki bekötötte mostanit, ami megfeküdt, ő is mondta, hogy ez nem egy komoly valami, de akkor már megvolt, szóval nem tudtam visszakozni. Nem véletlen az egyik 2500Ft, a másik meg mondjuk 25000Ft.
2018. ápr. 6. 20:43
 3/6 anonim ***** válasza:

A passzív infra szenzorokál jellemzően nem a kapcsolási szám befolyásolja az élettartamát, hanem az optikai rendszer hibamentessége. Mivel egy tokban van a táppal ami melegszik, az áramló meleg a levegőben lebegő mikro porszemcséket beviszi. Ott a lencse redőin, a szenzoron lerakódik, belediffundál a lencse anyagába, fénytörési hibát okozva. Tartalék meg nincs.

A másik probléma szintén az egybe tokozás és melegedés miatt, a kondiknak melegük van. Az ilyen helyekre az olcsó modellekben nem raknak magasabb hőtűrésű kondikat, ami így borítékolható módon tönkremegy.

Vegyél akkor 25 ezreset, azt csak átlag 6 évente kell cserélni.

Tudomásul kell venni, hogy a ma kapható termékek nem ugyanazok amik 30-40 évvel ezelőtt készültek.

A mostani olcsó cuccok tervezésénél különösen nagy figyelmet fordítanak arra, hogy ne tartson sokáig.

2018. ápr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Érdekes jelenség volt amúgy, hogy áramszünet után nehezen "indult be" a mozgásérzékelő, ami azt jelenti, hogy felkapcsolt állapotban volt beragadva, és mikor visszajött az áram, nagy sokára kapcsolta fel a lámpát. Ez mondjuk nem a kültéri volt, ami helyett most másikat keresek, hanem a fürdőszobai, a miről inkább letettem, és kiiktattam. Aztán napja, mikor a szolgáltató karbantartás miatt lekapcsolta a környéket, a fürdőszobai már egyáltalán nem kapcsolt vissza, illetve a kültéri sem, ami korábban nem mutatott semmi hibát, mint pl. folyamatos fel-, lekapcsolás vagy beragad felkapcsolva.
2018. ápr. 7. 16:20
 5/6 anonim ***** válasza:
És amikor az áramszolgáltatónál tettél panaszt hogy a visszakapcsoláskor elpusztultak a mozgásérzékelőid, akkor mit válaszoltak?
2018. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5: Nem tettem panaszt, mert bőven jótálláson túl volt és - mint írtam - a belső már rég döglődött, ami először a folyamatos fel- lekapcsolást jelentette, utána a folyamatos felkapcsolt állapotot, amire kvázi habként jött, hogy áramszünet után sokáig nem kapcsolt vissza, aztán most egyáltalán. Nem csodálkoztam, hogy a külső is tönkrement: egyszerre lettek bekötve, csak a fürdőszobai naponta elég sokat kapcsolt, ahhoz képest, hogy a külső csak este és reggel párszor.
2018. ápr. 7. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!