Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12 Voltos H4-es izzónak mehet...

12 Voltos H4-es izzónak mehet egyszerre mindkét izzószála?

Figyelt kérdés

Nem autóba lesz. És be sem lesz rakva lámpaburába. Csak mint műterhelés használnám. 12 Volton ha egyszerre menne, akkor az már 115 Watt körüli teljesítményt jelentene. Annyit vajon kibír? Nem pattanna el benne egyik szál sem?

Mivel a két szál egymás felett van, így arra is gondoltam, hogy vízszintes pozícióban (ahogy az autókban is van) lehet jobban bírná a plusz hőt...



2018. ápr. 7. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én tápegységeknél így használom. Egyik szál 4,5 Amper, mindkét izzószál 9 Amperes terhelés 13,8 Voltnál. Órákig működik, eddig nem volt gond. Az izzók inkább a 14 Volt feletti feszültségeket nem szeretik, amit az autókban kapnak a generátortól.
2018. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. Akkor megpróbálkozom vele, remélem nálam is működni fog.
2018. ápr. 7. 17:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdemes beszerezni egy búra nélküli lámpatestet, az mechanikai védelmet ad az izzónak és nem is égetsz szét semmit. Azért melegszik az égő is rendesen, nem csak a tápegység.
2018. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy olyan dobozba tervezem elhelyezni, aminek a teteje (és vele együtt 3 oldala is) lenyitható, így ha használva lesz akkor ki lesz nyitva hogy tudjon távozni a hő, ha pedig nem lesz használva akkor rá lesz hajtva a tető ami körülöleli az egész izzót.
2018. ápr. 7. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!