Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Most akkor mennyit fogyaszt a...

Most akkor mennyit fogyaszt a tápegyég? (Laptop)

Figyelt kérdés
Van egy laptopom melynek tápegysége, 19V/4.74A-t (90W) csinál 100-240V feszültségből, max. 1.5A áramot felvéve. Elméletben a feszültség és az áramerősség szorzata megadja a teljesítményt W-ban. 230V x 1.5A =345W??? Ennyit pedig nem vesz fel a konnektorból egy átlagos asztali gép sem, a laptop töltője meg főleg.

2018. ápr. 8. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

A laptop (meg sok más ma már) tápegységek jellemzően kapcsolóüzemben működnek.

Áramfelvételük impulzus jellegű, semmi köze a szinuszhoz, már pedig a váltófeszültséget/áramot mérő műszerek ezt mérik és erre vannak kalibrálva.

Mivel méred, mert azt tán nem kell bizonygatnom, hogy becsapod magad.

2018. ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem mértem semmivel, nincs fogyasztásmérőm. Minden adatot a tápegységről másoltam.
2018. ápr. 8. 22:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az 1,5A a bekapcsolási áramlökéshez megadott bizosító, mert az elektromos készülékekre vonatkozó előírások között meg kell adni.

Megadták.

2018. ápr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"100-240V feszültségből, max. 1.5A áramot felvéve. "

Le ís írtad. Max annyit vesz fel. De normál terhelésnél a közelében sincs annak az értéknek.

A 90W-ot sem úgy kell elképzelni hogy mindig annyit fogyaszt, hanem az a max terhelhetősége.

Rendeltetésszerű használat esetén általában 2/3 fölött számolhatsz ha lemerült az akku és bekapcsold a gépet.

Ott egy 30-60Wh akkupakk töltése, plusz a gép működtetése.

2018. ápr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem.

230V x 1.5A =345W


Miért gondolj a kérdező, hogy ez így helyes?

2018. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ismerem a kapcsolóüzemű tápegységek működését, tudom, hogy 90W a max. amit le tud adni, ezen belül pedig a terheléstől függ.

A #3-as már megírta a választ, ezzel már nagyjából megválaszolta a kérdést. Már csak azt nem értem, honnan vették ezt az orbitális számot. Nem hiszem el, hogy teljesen lemerült akkuval a konnektorra dugva a bekapcsolás pillanatában akár rövid időre is 1.5A körül venne fel. Túl soknak tűnik. Megmérném multiméterrel, de szerintem lassú hozzá.


#5, ezért gondolom: "Ha összeszorozzuk a feszültség és az áramerősség értékét, akkor észrevehetjük, hogy a szorzat kerekítve megegyezik az izzón megadott teljesítmény számértékével. Ez nem véletlen egyezés, hanem egy fontos fizikai összefüggés következménye. Általánosan igaz, hogy egy fogyasztó elektromos teljesítménye megegyezik a fogyasztóra kapcsolt feszültség és a rajta átfolyó áramerősség szorzatával."

2018. ápr. 9. 20:19
 7/13 anonim ***** válasza:

"#5, ezért gondolom: ..."


Aha. Tudtam én. Rosszul gondolod. De végül is mindegy.

2018. ápr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Esetleg elmagyaráznád, ha jobban tudod mint a sulinetes tananyag, ahonnan másoltam?
2018. ápr. 9. 22:38
 9/13 anonim ***** válasza:
Alaposan benézted. A kapcsolóüzemű táp véletlenül sem sulinetes tananyag.
2018. ápr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Továbbra is kérem, homályosítson fel valaki! Ha valamennyi fogyasztóra vonatkozik, akkor a kapcsolóüzemű tápra miért nem?
2018. ápr. 10. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!