Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen számítógépet tudnátok...

Milyen számítógépet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Elsősorban a matematikával komolyabban foglalkozókat szólítanám !

Egy olyan gépet keresnék ami a középiskolán át egészen az egyetemig kísérne!

Egyszerű , logikus legyen a használata . Megbízható , strapás legyen . Az összes számologépen alkalmazható dolgot tudja!

Előre is köszönöm !!



2018. ápr. 10. 19:52
 1/9 A kérdező kommentje:

Jesszus ... csak átjavította a telefonom számítógéppé



Ezer bocs !! SZÁMOLÓGÉP

2018. ápr. 10. 19:55
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Néztem furán.. :D Számítógépet tudtam volna ajánlani, számolót azt nem, nehari.
2018. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
2018. ápr. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat !!

De nem tudnátok esetleg saját tapasztalatot írni , h nektek melyik gép vált be ... stb ...?!

2018. ápr. 11. 17:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akartam írni, hogy inkább laptopot vegyél... :D :D


De szerencsére számológépet is tudok ajánlani. Mondjuk, nem tudom, milyen "komoly" kell, én közgazdaságot tanulok és ami van matek, ahhoz elég, de középiskolában is ezt használtam, szóval elég tudományos szerintem.


Az enyémnek a márkája: Joinus JS-82MS-3. De nem hiszem, hogy pont ilyet találnál :) A lényeg szerintem, hogy ilyen "scientific calculator" legyen. Ja igen, és kétsoros. 11.-ben váltottam erre, mert az előzőm - ugyan az is tudományos volt, de csak egy soros. Szerintem ez a legnagyobb különbség a két számológép típús között, pl. azon nem is "shift" volt, hanem valami más, és másik sorrendben kellett használni... stb. Végülis azzal is el tudtam végezni minden műveletet, de a kétsorost mégis jobban szeretem, szóval mindenképp olyat vegyél. Nem tudom, mennyi volt sajna, de pár ezer forint szerintem. Ja és inkább nagyobb áruházba nézd meg, ne papír írószerbe, mert szerintem ott drágábban adják.


Most, hogy átgondoltam, vannak olyan számológépek is, amit a függvényt is kirajzolják, ez azért azt nem tudja. De tudtommal olyat nem is lehet használni, pl. érettségin.

2018. ápr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
És még egy tanács: ne dobd ki/ne dugd el a használati utasítását mert minden gép más és nincs mindenre általános szabály, hogy hogy kell pl. tizedes törtet közönséges törtbe váltani és fordítva.
2018. ápr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen más számológépre van igény egy Jezsuita lelkész-képzőben mint egy fizikusnak a manhattan projectben..


Előző csak a négy alapműveletes gépen összeadja a hívek számának napi növekményét és kiszámolja mekkora téren férnek el a szónoklathoz. De másiknak 500+ funkció szükséges. A másik fórumon lehetett volna kérdezni.

2018. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 Köszönöm szépen a válaszodat!!

:D



#7

Úgy tervezem, h gépészeti irányon fogom fojatatni , tehát nem a híveimnek a számat szeretném majd megszámolni , hanem majd integráláshoz is a hasznát szeretném venni .


Tehát valami összetettebb számológépet keresek. Elsősorban azért írtam erre az oldalra , mert úgy véltem ,h ide van felregisztralva a legtöbb ember az ilyesfajta oldalak közül , ezáltal így tudok jó képet kapni arról, h a matematikát kedvelő fiatalok mely gépeket használják. Na meg nem akarok lyukrafutni, ha már egy jó gépbe szeretnék beruházni akar tízezrekért is , jót szeretnék venni.

:D

2018. ápr. 12. 18:31
 9/9 anonim ***** válasza:

5/6-os vagyok


Lehet, hogy tévedek, nekem csak közgász matekom van, de mi nekünk is tudni kell deriválni és integrálni is. És a tudás alatt nem azt értem, hogy beírjuk a számológépbe. Biztos vagyok benne, hogy ez bármilyen más szakon így van. Matekon mire kapod a jegyet? Hát arra, hogy számolsz. Mint írtam, vannak olyan számológépek is, amik függvényeket jelenítenek meg stb, de ezeket lehet, nem is engedi minden tanár használni. Középiskolában legalábbis biztos nem. Szóval ha ragaszkodsz is elképzelésedhez, akkor is kell egy "sima" tudomány számológép.

Szerintem annak, amire te gondolsz, munkában van értelme, amikor gyorsan kell vmit számolni.

2018. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!