Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani könyveket,...

Tudnátok ajánlani könyveket, videókat amelyek segítenének jobban megérteni az elektronikát?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel az elektronika és szeretném jobban beleásni magamat az alapoktól indulva.


Idén jelentkezem majd egy ezzel kapcsolatos szakmára is. Már belekezdtem egy könyvbe, ami "Az elektronika alapjai" címet kapta.


A könyvet olvasva sokszor úgy gondolom, hogy értem miről is van szó, de mikor egy ismerősömmel beszélek a témáról, akkor rá kell döbbenjek, hogy tévedtem. Általában logikusnak tűnnek a dolgok, de mindig ráébresztenek, hogy máshogy kell rálátnom az aktuális témára.


Nem tudom hogy küszöböljem ki a tévedéseket, ha autodidakta módon tanulok. Van valakinek valami ötlete?



2018. ápr. 11. 04:26
 1/2 Nemmondommeg:) válasza:
Remélem az jo:) [link]
2018. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Tina-TI nevezetű szimulációs programot ajánlom. Összeraksz benne egy áramkört, rákötsz pár mérőt és megnézed hogyan viselkedik. Én ez alapján értettem meg sok mindent.

Egyébként itt találsz egy kis tananyagot (az A és B mappában): [link]

Ezek az elektronika legalapjai. Szó szerint megtanulni nem kell (nincs is értelme) de a tartalmuk zöme fontos. Kiindulásnak ez elég is lehet, ha ezekkel nagyjából tisztában vagy akkor már érdekesebb lesz a dolog mert akkor már abba az irányba indulhatsz el elektronikán belül, ami igazán érdekel.

2018. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!