Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy 20x30cm-es napelem,...

Van egy 20x30cm-es napelem, ami egy 12-24V-os szivattyút hajt meg. A napelem hátulján van egy elektronika, ami tönkrement. Sajnos az egész le van öntve szilikonnal, így az alkatrészek nem felismerhetők. Honnan tudnék ilyen elektronikát szerezni?

Figyelt kérdés
Kérdeztem szakembert, aki azt mondta - látatlanban -, hogy annyi értelme van az elektronikának, hogy elégtelen napsütésnél, amikor a napelem már nem képes a szivattyút forgatni, lekapcsolja a feszültséget. Ilyen szabályzó áramkört keresek, de sem a nevét, sem a kapcsolási rajzát nem találtam. Köszönöm a segítséget!

2017. ápr. 11. 05:46
 1/2 Szirty ***** válasza:
Szerintem az elektronika feladata előállítani a napelemek által szolgáltatott változó (és alacsony) feszültségből a névleges kimenő feszültséget.
2017. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mégis csak lemosom a csumiszt róla.
2017. ápr. 11. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!