Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miert megy el az aram, ha...

Miert megy el az aram, ha megy a mosogep?

Figyelt kérdés

Ha elinditom a mosogepet az egesz lakasban elmegy az aram ,es kb 20 percig vissza se lehet kapcsolni,mert kiugrik a gomb (kint a lepcsohazban van biztositekszekreny,amiben ha kint van a gomb vissza KELLENE nyomni,hogy legyen aram) ...

220-230V fogyasztasu a mosogep (legalabbis ez van rajta)

Gondoltam arra is ,hogy a furdoszobai konnektorral van valami,ert megprobaltam a szobambol hosszabbitoval megoldani,de ugy sem jartam sikerrel.



2018. ápr. 17. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
A mosógéped legfeljebb a 220-230 V feszültségű hálózatról menne, de a teljesítménye röbbezer W, ha fűti is a felvett vizet. Ezeknél a mosógépeknél a mosógépet is elektromos energiával ellátó mellékáramkörbe legalább 16 A-es kismegszakítót (biztosítékot) ajánlanak, a villanyóránál levő főbiztosítéknál pedig 25 A körülit. Ellenőrizd ezek tényleges értékét (rajta van a biztosíték (kismegszakító) nyomógombján vagy máshol.
2018. ápr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:

Azért megy el az áram és azért nem tudod visszakapcsolni mert nagyobb az áramfelvétel mint amennyit a megszakító enged.

Ezt okozhatja a mosógép is, de lehet valahol zárlat.

2018. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 - 1000 éves biztosítékszekrényünk van ,konkrétan semmi sincs sehol,csak kosz. A gombon van valami ,de úgy néz ki mintha valaki szándékosan szétkarcolta volna és olvashatatlan.

#2 - Csak egy ideje van így,eddig kb 6évig nem volt ilyen probléma,esetleg van rá valami megoldás?

2018. ápr. 17. 18:22
 4/7 A kérdező kommentje:
A kis fekete cucc amin a gomb van (a biztositékszekrénybe) azon van egy "15V" matrica
2018. ápr. 17. 18:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, vagy gyenge a biztosíték, vagy zárlatos a gép. Keress egy idősebb villanyszerelőt (40+), az felismeri írás nélkül is a cuccot és tudni fogja hogy melyik.
2018. ápr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És azt honnan tudom,hogy zárlatos e a gép?

Ha ledobja az áramot egy idő után vissza tudom kapcsolni (ha kihúzom a hűtőt,mikrót stb) és folytatja a mosást. Ma "csak" 3x csapta le mire lement a mosás.

2018. ápr. 17. 21:21
 7/7 anonim válasza:
Amot irtál, hogyha kihúzod a hűtőt! Ez a ludas! Ha túl sok dolog megy egyszerre akkor simán lekapcsolhat az áram! Nálunk is ez volt a helyzet, és megoldottuk azzal, hogy kettő mosógépet egyszerre nem használunk, próbáld meg te is!
2018. ápr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!