Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy digitális multimétert...

Ha egy digitális multimétert beállítok voltmérésre és megfogom a két kezemmel a két érzékelőjét akkor 0,1 és 0,3V közt ugrál, ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Váltóáramra állítva

2018. ápr. 21. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennyi zavarfeszültséget szed össze, ez még nem is sok..
2018. ápr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És mi az a zavarfeszültség? Egyébként azt is észrevettem hogy ha lélegzem akkor nagyjából egyforma, ha mély levegőket veszek akkor fentebb ugrik, ha veszek egy mély levegőt és benttartom akkor hirtelen felugrik majd folyamatosan csökken
2018. ápr. 21. 21:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Ugye tudod hogy az emberi szervezetben is van áram?

Azt méred így

2018. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Yoda m. válasza:

De, ha nagyon ugrál, akkor vagy ideges vagy, kalapál a szíved... vagy csak Te hozod létre a "zavar" feszültséget, mert nem emberi feszültségmérésre találták ki. Arra ott az EKG és EEG. Azonban a tested felületén is keletkezik minimális feszültség, ami egyrészt belőled fakad, másrészt a külső elektromágneses sugárzást (elektro-szmog) detektálod, mint egy nagy darab organikus un. félvezető.

De ezt mindenki tudja produkálni, bár eltérő mértékben.


A (tér)ERŐ legyen Veletek!

2018. ápr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az enyém akkor is mutat (aztán lecseng), ha a két vezetéket eltávolítom-közelítem egymáshoz. Tehát nem fogom a fém tapintót, hanem a markolatot.
2018. ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor igen nagy a "jósága". Vigyázz rá! :)
2018. ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Való igaz, hogy az emberi szervezetben van feszültség, de ha az emlegetett jelet oszcilloszkópon nézed, akkor az 50Hz, azaz a hálózatból (annak szórásából, és amit az emberi test felvesz) származik.
2018. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6: ha azt hiszed, hogy aműszer rossz, akkor térj vissza az iskolapadba, mert ezt az analóg elektronikus Goerz műszerrel is el tudom érni.
2018. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a számba is mértem és sokkal jobban kitért ennél milivoltban. Illetve csak a piros kábelt mert a feketét az orromba és a bal fülcimpámba is ami lyukas.
2018. máj. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!