Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a ''generátor, , Veszélyes...

Ez a ''generátor, , Veszélyes egy embere nézve?

Figyelt kérdés
Kinábol rendeltem egy magas feszültség generátort gondolom sokkoló vagy mi ez milyen hatásal lenne egy embere? [link]

2018. ápr. 24. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Amennyibe olyan helyzetben éri az embert az áramütés, amikor az idegrendszerét megzavarva baleset érheti, akkor életveszélyes. Pl. ha egy tetőn dolgozó ácsot éri az áramütés, akkor leesik a tetőről és nyakát töri, gondatlanságból elkövetett életveszély.
2018. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy veszélyes lenne. Szép, 1-2 centis kisüléseket tud produkálni, de mikroamperes erősségű az áramütés, amit kaphatsz tőle. Kb. mint egy piezogyújtó, az is magas feszültséggel működik, de nagyon kis áramerősséggel. Ettől függetlenül nem kellemes egy ilyen útjába tenni az ujjadat.
2018. ápr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És ha nem tudod, hogy mi ez, miért vetted meg? Azért én kicsit szkeptikus vagyok benne, hogy ebből 400kV ki tud jönni.
2018. ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!