Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez az elemtöltő még használható?

Ez az elemtöltő még használható?

Figyelt kérdés
Egy Phillips Standard Universal Battery Charger PNC 251-es készülékről van szó, kb. 15 éves. Pár hete Duracell elemeket töltöttem benne, és az elemek elkezdtek "felforrni" úgy 3,5 óra után. Másnap kivettem őket, és valamilyen folyadékot tartalmazott az elemtöltő belseje. Gondolom, az a folyadék az elemekből származik. A folyadékot nagyjából kitakarítottam az elemtöltőből, de nem tudom, hogy még használható-e. Sajnos nem tudom, hogy pontosan milyen típusú elemtöltésre való a berendezés, mert a dobozán egy szó sincs magyarul.

2018. ápr. 25. 15:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Elemeket semmilyen töltővel nem lehet tölteni.
2018. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor akkumulátortöltőről van szó...
2018. ápr. 25. 16:12
 3/17 anonim ***** válasza:
És mivel akkumulátor töltő, ezért csak akkumulátor töltésére való. Ráadásul csak Ni-Cd (nikkel-kadmium) akkuk töltésére való. Kötve hiszem, hogy azt töltöttél vele.(az Energizer Ni-Mh akksikat gyárt)
2018. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Bocs, Duracell.
2018. ápr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A dobozán rajta van, hogy elemet is lehet vele tölteni... Legalábbis van erről kép.
2018. ápr. 25. 17:20
 6/17 Szirty ***** válasza:

"A dobozán rajta van, hogy elemet is lehet vele tölteni..."


Olyan biztosan nincs rajta. Elemeket nem lehet és nem is szabad tölteni!

Más kérdés, hogy angol nyelven battery az akkumulátor is, meg az elem is...

2018. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez most tulajdonképpen OFFolás, de van olyan akkumulátor, amelyik úgy néz ki, mint egy elem?
2018. ápr. 25. 17:31
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen. Pl. az általad írt töltőbe való akksik (AAA, AA, A, C, D és 9V) ugyanolyanok, mint az azonos méretű elemek.
2018. ápr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja, és az akkukra rá van írva hogy tölthető, a feszültség, valamint a tároló kapacitás is. Az elemeken nincs.
2018. ápr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Akkor félreértettem... ON: Használható még ez az akkumulátortöltő?
2018. ápr. 25. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!