Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért melegedhet és mit...

Miért melegedhet és mit szúrhattam el a régi erősítőn? (képekkel)

Figyelt kérdés

Régi hangfalakból szereltem ki egy erősítőt hogy azzal szórakozzak egy kicsit. Telefonna hallgattam róla zenét maxon, jól szolt vele meg minden csak a hőelvezető radiátora nagyon melegedett ezért egy ventilátorral akartam volna hűvösen tartani. Keresni akartam a lapon egy olyan érintkezést ahol egyenáram van hogy ráköthessek egy pc ventilátort. De a műszerrel hozzáértem két érintkezőhöz kis szikra után nem működött vagyis:


Képek hozzászolásban!!!


Az ic előtt van három érintkező oda kell dugni az egyik hangfalat, ha beledugom, akkor a hangszóró elkezd össze vissza búgni mint amikor simán áramot vagyis elemet kötsz rá, hogy működik e.

Mi romolhatott el rajta? Az az ic ami szintén nagyon melegszik? azt kéne kicserélni rajta? vagy melyik alkatrész lehet a hibás?



2018. máj. 1. 17:32
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

-a transzformátora búg

filename=815transzform_tor.jpg


-ezek a diodák nagyon felforrosodnak, de inkább a közelebb lévők annyira, hogy simán megégetnek

filename=736diod_k.jpg


-valamint a hűtőradiátor is sokkal jobban melegszik

filename=152lap_oldalt.jpg


itt van az ic pontos típusa:

filename=593ic.jpg


a lap hátlapja:

filename=519h_tlap.jpg


és a nyák másik oldala:

filename=252lap_h_tulja.jpg

2018. máj. 1. 17:33
 2/25 A kérdező kommentje:
kepfeltoltes..eu-n vannak, de nem engedi ide se bemásolni.
2018. máj. 1. 17:34
 3/25 A kérdező kommentje:

-a transzformátora búg

[link]


-ezek a diodák nagyon felforrosodnak, de inkább a közelebb lévők annyira, hogy simán megégetnek

[link]


-valamint a hűtőradiátor is sokkal jobban melegszik

[link]


itt van az ic pontos típusa:

[link]


a lap hátlapja:

[link]


és a nyák másik oldala:

[link]


eu elött a pont kitörlésével elérhetőek

2018. máj. 1. 17:35
 4/25 anonim ***** válasza:
kivágtad valamelyik tranyót, de lehet elhasalt az egyik IC is. melyik érintkezőket zártad rövidre?
2018. máj. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Tranyó alatt a transistort érted? Az icnél valahol középen értem véletlen hozzá.
2018. máj. 1. 17:50
 6/25 Szirty ***** válasza:
78%
A képfeltöltés eut nem nézegetjük. Más megoldást kell találnod.
2018. máj. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

igen, a transistorról beszélek.

melyik IC lábainál, és hova mennek azok a lábak?

2018. máj. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

A műszer alatt gondolom multimétert értesz feszültség-mérés üzemmódban, és nem árammérésben, ugye?

Képeket normális helyre töltsd fel

2018. máj. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

8: ezekkel a képekkel nem sokra megyünk.

ilyen pl: [link]

2018. máj. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Igen multiméter, és egyenáramot mértem vele. Pontosan nemtudom melyik lába bolt az csak nagyjából.


Tudtok mondani, akkor más oldalt ahova feltölthetem őket? Régen töltöttem már fel képeket.

2018. máj. 1. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!