Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért melegedhet és mit...

Miért melegedhet és mit szúrhattam el a régi erősítőn? (képekkel)

Figyelt kérdés

Régi hangfalakból szereltem ki egy erősítőt hogy azzal szórakozzak egy kicsit. Telefonna hallgattam róla zenét maxon, jól szolt vele meg minden csak a hőelvezető radiátora nagyon melegedett ezért egy ventilátorral akartam volna hűvösen tartani. Keresni akartam a lapon egy olyan érintkezést ahol egyenáram van hogy ráköthessek egy pc ventilátort. De a műszerrel hozzáértem két érintkezőhöz kis szikra után nem működött vagyis:


Képek hozzászolásban!!!


Az ic előtt van három érintkező oda kell dugni az egyik hangfalat, ha beledugom, akkor a hangszóró elkezd össze vissza búgni mint amikor simán áramot vagyis elemet kötsz rá, hogy működik e.

Mi romolhatott el rajta? Az az ic ami szintén nagyon melegszik? azt kéne kicserélni rajta? vagy melyik alkatrész lehet a hibás?



2018. máj. 1. 17:32
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Akkor milyne képettöltsek fel? Nem vagyok túlságosan benne ezekben.
2018. máj. 1. 18:03
 12/25 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha kb-ra se tudod melyik lábakkal csináltál zárlatot, segiteni se nagyon tudunk. Egyébként 99%-ban biztos vagyok benne, hogy az egyik tranyót vágtad haza. próbáld meg áram alatt egyesével összezárni a tranzisztorok szélső lábait, hátha csinál valamit.
2018. máj. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Szirty ***** válasza:

Alapvetően nagyon rossz ötlet volt találomra feszültséget keresni rajta egy ventilátor számára 0 ismerettel.


Nagyon rossz! Dolgozd fel! Ez volt az ára.

2018. máj. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Ha jól értettem a it mondtál akkor az ic lábait?

Azt megprobáltam ball oldalról alapból összevan kötve a 2-3-as láb ésha a 4-essel összezárom akkor másogy kezd el búhni a transzformátor. Jobboldalról a 2-3-as lábát összezárom, akkor szikrázik ott egy picit és elkezd nagyon búgni töle a transzformátor. Ha így értetted a tranzisztort. Mert nem külön tranzisztorok vannak a nyákon, hanem egy nagyobb. Képen közelröl levan fényképezve, de leírhatom a típusát.

2018. máj. 1. 18:25
 15/25 A kérdező kommentje:
Igazából nem létszükséglet, deha meglehet akkor megjavítanám. És igazadvan. Máskor ovatosabb leszek.
2018. máj. 1. 18:26
 16/25 Szirty ***** válasza:

"Igazából nem létszükséglet, deha meglehet akkor megjavítanám."


Helyes! Ne add fel!

De sokkal nehezebb lesz mint amilyen nehéz elbaxni volt!

2018. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Nem is szoktam. :) De akkor hogyan kéne? Vagy mit probáljak meg vagy nézzek meg?
2018. máj. 1. 18:36
 18/25 A kérdező kommentje:
Vagy az jó lehet, ha leszerelem a nyákról és úgy megnézem, hogy az e a rossz? Ha igen, hogy tudom megnézni, hogy jó vagy rossz e vagy más romlott el?
2018. máj. 1. 18:59
 19/25 Szirty ***** válasza:
Nos ilyen ismerettel sajnos csak úgy lehet javítani, hogy kicserélsz alkatrészeket, hátha az a rossz.
2018. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Deközvetlen magában, hogyjó e a TDA1521-es ic-t hogytudnám megnézni hogy jó e vagy rossz? Meg bármit megtudok nézni ha tudom hogykell.
2018. máj. 1. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!