Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ma miért ennyire drágák a...

Ma miért ennyire drágák a légkondik?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam azon milyen jó lenne egy légkondi a tetőtérbe, de nézem majdnem szívrohamot kapva, hogy egy 3.5 kw-os légkondi onnan indul, hogy 120 ezer forint, plusz a beszerelés, s máris 180-nál járunk. Egyszer pár éve is láttam egy áruházban légkondikat ugyanekkora teljesítményűek, s ilyen 50-60 ezerért lehetett megvásárolni, igaz azok még On-offosak voltak, tény. De akkor is egy kicsit furcsa. :(
2018. máj. 14. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert már nincs on/off mivel kitiltották a piacról, itthon és az EU-ban. Valóban lehetett kapni 50-ért anno klímát újonnan és ÁFÁ-val, de az már régen volt. Mivel, már csak inverterest lehet venni, azok meg elég drágák, nem tudsz mit tenni. Ha kapsz 120-ért klímát és új, na meg az adó is benne van, akkor az egy noname vagy egy alapgép. Ami azt jelenti, hogy nem sok garancia van rá, illetve nem 10 évig fog lógni a falon, mert előbb megy tönkre mint gondolnád, de az ilyen gépekhez ne is keress alkatrészt, mert nem fogsz találni, és vehetsz egy újat, magyarul kidobtad a pénzed. Ha nincs szerencséd akkor 2,3 év és kuka.


Az én cégemnél már 15 éve forgalmazunk napelemet, hőszivattyút és légkondiciónáló készüléket, vannak néha akciók a boltokban, akkor olcsóbban tudsz venni, most nálunk is van adott márkára, amíg a készlet tart. Akik hozzánk jönnek a legtöbbje vesz egy minőségi klímát, és nem azonnal szerelteti fel, vagy később kéri a szerelést, mert egy drágább gép esetén már nem marad a szerelésre. De ez érthető, mivel nem sok ember mellékzsebe van kitömve manapság százezrekkel.

2018. máj. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát ez szomorú, pedig csak abba az időszakba kéne, míg nagyon meleg van, de azért nem adnék ki 200 ezret. Hát így jártam. Köszi a választ. :D A használtat meg gondolom nem érdemes bevállalni. Mondjuk szereltem már fel klímát, tehát azt is meg tudnám spórolni.
2018. máj. 15. 13:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Most lehet, hogy hihetetlen, de mindenkinek csak abban az időszakban kell a klíma! Ami a nyárból max 2 hét:)


A másik kivétel, aki fűtésre is használja. Annak meg 7 hónap :)

2018. máj. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!