Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek tönkre teszem így...

Szerintetek tönkre teszem így a HIFIT?

Figyelt kérdés

Mondták nekem így szép lassan tönkre megy, de jobb lenne több választ is kapnák.


Hifimnek van 4 db gyári hangfal van hozzá, rendeltem 2 db, 4 db 4 OHM 8 wattos hangfal, és van 1 db nagy hangfalam ami 8 OHM 75 wattos.

Baj hogy mind az 5 db rákötöttem a hifire?

Vagy ez se jó megoldás, van még egy hifim amihez 2 db 4 OHM 5 wattos hangfal van, vagy oda kössem be a nagy hangfalamat harmadiknak?


Mindegyik hifimnél a nagy hangfal halkabban szól mint a gyári.



2018. máj. 16. 15:55
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

"A PMPO valami parasztvakító számítás, az a tippem, hogy RMS-ben olyan 3-4 wattos lehet a Millenium"


Nem tudom, én szerintem 16 watt lehet, mert 8 wattos hangfalak vannak hozzá gyárilag.


Philips hifihez vannak 5 wattos hangfalak gyárilag, és 10 wattos.


Sokkal erősebb a Millenium hifim mint a Philips.

2018. máj. 17. 19:54
 12/23 A kérdező kommentje:

Szerintem így kell ki számolni hány wattos egy hifi.


5+5=10 ki is jött Philips hifi 10 wattos

8+8=16 ki is jött Millenium hifi 16 wattos

2018. máj. 17. 20:01
 13/23 A kérdező kommentje:

Szerinted akkor ne kössem rá a hifikre tévére telokra a házimozikat?


4 db 8 w Millenium hifi hangfalai mellé ne kössem be az 1 db nagy hangfalamat ami 75 w?

Millenium mn 9644 hifi


Vagy a Philips hifire kössem a nagy hangfalamat?

Philips 2 db 5 wattos hangfalai vannak.

Philips mcm 166 hifi

2018. máj. 17. 21:20
 14/23 TR75 ***** válasza:

Abból nem lesz probléma, ha nagyobb teljesítményre méretezett hangfalakat raksz az erősítőre (nem fog akkorát szólni a rendszer).

Viszont, ha két hangfal kimenetre kötöd a 4 hangfalat, akkor az nem lesz jó, mert ugyan a hangfalak impedanciája 4 Ohm, tehát jó az erősítőhöz, de ha párhuzamosan vannak bekötve, akkor csatornánként 2 Ohmot adnak, ami így az erősítőt veszélyezteti.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2018. máj. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

A hifi két csatornás, akkor a 4 db gyári hangfalból amit én vettem még 2 db, és nagy hangfalat amit kaptam ne kössem össze?


Akkor csak a kettő gyári hangfalt kössem rá a hifire?

És a kettő gyári hangfal és a nagy hangfallal mint csináljak, legyen csak dísz?


Itt válaszoltak nekem: https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..

Ő azt mondta rá köthetem a 4 db gyári hangfalt.

2018. máj. 18. 09:30
 16/23 TR75 ***** válasza:

Rá lehet kötni a négyet is, de sorosan (tehát jobbra is és balra is 2-2, de egymás után).

Az általam utoljára linkelt kérdésnél az utolsó választ olvasd el, de átmásolom a lényeget madar111-től:

"Két fajta kapcsolást különböztetünk meg. Soros és párhuzamos. Sorosnál valóban összeadódik az ellenállás, tehát két 4 ohm-os hangszóró 8 ohm ellenállást eredményez, de a hangszórókat ritkán kötik sorosan, aki kíváncsi az rákereshet, hogy miért. Párhuzamos kapcsolásnál az ellenállások kisebbek lesznek. Pl.: Két 8 ohm os hangszóró párhuzamosan kötve 4 ohm-ost ad. Mert 8*8/(8+8)=4 (ez a replussz művelet). Tehát ha bírja az erőssítőd a 4 ohm-ot és 8 ohm os a hangfalad, akkor rákötheted egy sávra a két hangfalat, de ha 4 ohm-os a hangfalad, akkor nem szabad rákötni párhuzamosan, csak sorosan."

2018. máj. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

A nagy hangfalammal mit csináljak?


A hifi és a hangfala is csak 4 Ohm-os.


Most úgy van összekötve, hogy a jobb oldalira 3 db, a ball oldalira van 2 db kötve.

Akkor így nem jó?


Úgy szokom be dugni a hifibe a kábeleket, hogy összefogom a 3 db vezetéket, és mindegyikre re csavarom, és csak simán be dugom egyszerre az egészet. Jó ez így?

Külön nem tudom be rakni mert akkor ki jönne a másik.

2018. máj. 18. 16:27
 18/23 TR75 ***** válasza:
Hát ha simán összefogod a három hangfal vezetékét és bedugod, azzal megvalósítod a párhuzamos bekötést, ami nem jó, mert a fenntebb írtak alapján az ellenállásuk együtt sokkal kisebb lesz, mint 4 Ohm, tehát az erősítőd tönkremehet.
2018. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Pedig máshogy nem tudom őket be kötni.


Látod:

[link]

[link]


Vagy csak kettő gyárit kössem rá?


Akkor a szobámba marad meg dísznek 2 db Millenium hangfal és az 1 db nagy hangfalam.

2018. máj. 18. 17:29
 20/23 A kérdező kommentje:
Vagy a 4 db Millenium hangfalat nyugodtan be köthetem így a hifibe?
2018. máj. 18. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!