Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tönkre fognak menni a hifijeim...

Tönkre fognak menni a hifijeim ha így hallgatom őket hosszútávon, és a tévém is?

Figyelt kérdés

Ha nem egyből nyomom fel hangosan a hangerőt, és nem rakom fel addig a hangerőt hogy torz hang legyen. Akkor is tönkre mehet a hangjuk a hifiknek tévének?


[link]

A piros és a fehér kábel megy a házimoziba, a jack 3.5 kábel megy a tévé és a hifi fülhallgató kimenetébe. Mintha a hifibe dugnánk a fülest és úgy hallgatnánk a zenét.


A másik kérdésem ez is tönkre teheti a hifit 5db hangfalat kötöttem a hifimre?

Hifik hátulja:

[link]

[link]


A Millenium hifihez 4 db gyári hangfal van, mert rendeltem még a szervizben 2 db hangfalt, de van egy ilyen 8ohm-os hangfalam 75 wattos. kép: [link] Nem gond hogy így használom évek óta?


Azon is gondolkodtam hogy ezt a 4 db gyári hangfalt hagyom meg a Milleniumnak. [link] És a Philips hifire meg rá kötöm a nagy hangfalat és azon 3 db hangfal lesz.


Ha nem értitek hogy kötöm össze a hifit a házimozival, csinálok videót.



2018. máj. 15. 17:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ezt még hozzá teszem azért jó a nagy hangfal a Millenium hifin mert erősebb mint a Philips.


Házimozit meg azért kötöm rá a hifire mert jó a mély hang.

2018. máj. 15. 17:38
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jól értem a kérdést, de válaszolok, hátha nem értettem félre.

1. Fejhallgató kimenetre ne köss erősítőt, mivel akár picit nagyobb hangerőn sokkal erősebb jelet küld, mint a vonalszintű jel, amit az erősítő bemenete várna, azon felül, hogy torz lesz a jel, tönkreteheti az előfokot az erősítőben.

2018. máj. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

...bocsi, véletlen ráböktem a válasz külfésére...

2. Az erősítőre szimmetrikusan kösd a hangfalakat, mindkét oldalra ugyanolyan mennyiségű, teljesítményű és ellenállású hangfalakat köss, ellenkező esetben a végfok megy tönkre szépen-lassan.

2018. máj. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
5 db hangfal nem okoz gondot a hifinek?
2018. máj. 15. 18:59
 5/17 A kérdező kommentje:
4 db 8 wattos gyári hangfal, de a nagy hangfalam 75 wattos akkor azt az egy nagy hangfalamat ne kossem rá egyik hifimre se? Ki dobni nem akarom.
2018. máj. 15. 19:04
 6/17 A kérdező kommentje:

[link] Ezt az aktív hangfalt hogy kössem rá a tévére hogy jack a kábel az egyik vége?

Gyárilag ilyen kábelt adtak hozzá.


A tévém [link]

2018. máj. 15. 19:13
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom okozok e gondot a aktív hangfalnak hogy a jack kábelt ki cserélem. Nem akarom tévé hangja el menjen jack fülhallgató kimenetére kötöm.
2018. máj. 15. 19:17
 8/17 A kérdező kommentje:
?
2018. máj. 15. 19:50
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor az okostelomat se kössem rá jack-en keresztül házimozira?
2018. máj. 15. 20:14
 10/17 TR75 ***** válasza:

A telefont rákötheted, mert onnan kifelé megy a jel a házimoziba, és a jacken keresztül biztosan nem fog problémát okozni (a hang minősége más kérdés, de azt majd meglátod, hogy jó-e vagy sem).

Én azt javaslom, hogy csak a nagyobb hangfalakat kösd rá. Az a biztos.

2018. máj. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!