Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ebből lehetne ívhegesztőt...

Ebből lehetne ívhegesztőt csinálni?

Figyelt kérdés

Találtam egy kibelezett készüléket amibe van egy nagy trafó, szeretnék belőle valami hasznosat csinálni, csak nem értem miért jön ki belőle ennyi vezeték. Jó lenne ívhegesztőt csinálni belőle, a sima 2 tekercses trafót tudom, hogy működik viszont ezt a (3 fázisút?) nem igazán. Elől a 3 felső megy feszültségszabályozóba, az alsó 4 egy másik szabályzóba ami nem tudom mi(gondolom amper), a többi el lett vágva. És szinte minden hiányzik belőle. Szerintetek tudnék ebből valamit csinálni, lehetőleg ívhegesztőt szeretnék. Vagy az egészet újra kellene tekercselnem? Legrosszabb esetben arra gondoltam, hogy a két szélsőt primernek használnám a belsőt szekundernek, ez így működne? Nincs 3 fázisom, bár gondolom a 2-ből is lehetne 3-at csinálni.


[link]

[link]



2018. máj. 18. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ebből? A kérdésből ítélve egy ujsághírt, egy gyászjelentést, és egy langlovagok.hu képgalériát nézek ki a projektből.

Inkább add oda valakinek, aki tudja mi volt ez.

2018. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Használtam már kétfázisú trafót, de három tekercsessel még nem találkoztam, de köszönöm hogy már előre eltemettél.
2018. máj. 18. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:

"Legrosszabb esetben arra gondoltam, hogy a két szélsőt primernek használnám a belsőt szekundernek, ez így működne?"


Használd az összes tekercset szekundernek és nem fog rázni.

A leírásod alapján nem javesolt a project.

Ha jó nehéz a cucc, ami a kép alapján valószínűsíthető, szedd szét, méhbe vidd el, a kapott pénzt megtoldva vegyél egy inverteres hegesztőt és meg van oldva a dolog.

A szarból várépítés is csak azoknál működik, akik tudják hogy kell csinálni.

Az okosabbra hallgatni pedig nem szégyen.

Elég kellemetlen dolog ha Győrfi Pál rólad mesél az esti híradóban.

2018. máj. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
:-)
2018. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam jobb megkérdezni valakit mint magam elkezdeni kísérletezgetni, de úgy látszik az utóbbit leszek muszáj csinálni.
2018. máj. 19. 20:15
 6/6 anonim válasza:
Én a helyedben eladnám , és kipótolva vennék egy inverteres hegesztőt . Hidd el sokkal jobban járnál .
2018. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!