Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire lehet használni egy...

Mire lehet használni egy távirányítós konnektort?

Figyelt kérdés

Sonoff S20

android

lehet echo, google home és nest és alexa nélkül hangirányítani?



2018. máj. 18. 19:23
1 2
 1/12 Szirty ***** válasza:
Távolról bekapcsolni valamit amit bedugtál.
2018. máj. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hangvezérléshez kell mikrofon és technológia az elhangzottak megértéshez. Ez nincs a Sonoff-ban, ezért kell Echo vagy Google Home.

Ha nincs ilyened, akkor a telefonodról kapcsolhatod.

2018. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, igen. Időzíteni is lehet, egyszeri vagy ismetlődő kapcsolásra.
2018. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Úgy értettem ötleteket vennék szívesen. Most ventillátor megy rajta, ami éjjel időzítve bekapcsol. Arra már rájöttem, hogy a telefonnak csatlakoznia kell a wifire, mert ha ledobja éjjel a telefont a router, akkor nem is fog bekapcsolni a konnektor.


Akkor neten keresztül sem működik? Tehát hogy másik városban vagyok, és haza küldök egy jelet, hogy kapcsoljon be vagy ki?



Az alkalmazásban nem tudom miket tud megoldani, van felhasználó, meg megerősítés is kellett, SMS vagy e-mail.

Úgy értem hogy az IP-t jegyzi-e dinamikus IP-nél mondjuk és akkor a gyártó szerverén keresztül lehet-e küldeni a saját eszköznek jelet távolról, de gondolom akkor nem.


Csak lokálisan működik a helyi wlan-on.

2018. máj. 19. 08:43
 5/12 anonim ***** válasza:

"telefonnak csatlakoznia kell a wifire"

Csak a gombnyomásra kapcsoláshoz. Az időzített kapcsolás akkor is működik, ha nincs a telefon a hálózaton.


"Akkor neten keresztül sem működik"

Működik, csont nélkül.


"a gyártó szerverén keresztül lehet-e küldeni a saját eszköznek jelet távolról"

Igen lehet, ez az egész lényege. Nem kell törődni a dinamikus IP-vel, megoldja.


"Csak lokálisan működik a helyi wlan-on."

Nem, nagyon nem.


Nálam egy ventilátor, egy elosztó (benne LED füzér) és a hálószobai falikapcsoló működik Sonoff eszközzel:

[link]

2018. máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez komoly? De honnan tudja a konnektor hogy mikor kell bekapcsolnia? én szétszedtem belenéztem mert kerestem a MAC címét valami miatt, nem találtam és egyre érdekesebbé vált a dolog.


Na most hogy kell távolról irányítani?


Akkor simán beidőzíthetem mondjuk a mosógépet vagy a ventillátort és akkor is elindul ha a telefon nincs otthon?


Ez nagyon jó.

2018. máj. 19. 15:46
 7/12 anonim ***** válasza:

1, programot le kell tölteni, telepíteni (a dobozon, a leírásban vagy az [link] oldalon a link)

2, regisztrálni egy fiókot

3, fiókhoz rendelni, párosítani a kapcsolót. A programban hozzáadás (+)) majd a kapcsoló nyomógombja hosszan nyomva, míg a villogás ritmusa megváltozik. A hozzáadáskor közel kell lenni a routerhez és a telefonhoz egyaránt. 5GHz-en nem megy a párosítás, ha ahhoz kapcsolódik a telefonod, hibaüzenetet kapsz. A párosítás idejére le kell kapcsolni a router 5GHz rádióját.


Ennyi.

2018. máj. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szirty ***** válasza:

""telefonnak csatlakoznia kell a wifire"


Csak a gombnyomásra kapcsoláshoz. Az időzített kapcsolás akkor is működik, ha nincs a telefon a hálózaton."


Persze.

Kivéve ha az időzítési funkciót a telefonon futó alkalmazás valósítja meg és nem az elosztóban lévő elektronika! :D

A kérdező le is írta, hogy ha megszakad a WiFi kapcsolat, akkor az időzített időpontban nincs kapcsolás!


"Arra már rájöttem, hogy a telefonnak csatlakoznia kell a wifire, mert ha ledobja éjjel a telefont a router, akkor nem is fog bekapcsolni a konnektor."

2018. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szirty


Vidáman kapcsolgat a már mentett időpontokban internet nélkül is. Azaz helyben tárolja ezeket a bejegyzéseket. Van is limit az elmenthető időponttokra, amit most fejből nem tudok, de alig néhány lehetséges.

2018. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ewelink appban a QR code scanner mire jó?
2018. máj. 20. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!