Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sokkolóval sokkolt személy...

Nonoga kérdése:

Sokkolóval sokkolt személy átvezetheti másra a feszültséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvastam a témába, de ilyet nem találtam. Ha valaki önvédelemből sokkol valakit, aki éppen lefogja, akkor átvezeti a teste rá is a sokkolást? Mert az áramütés ilyen, azt tudom.



2018. máj. 20. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán.


Az áramütésnél a fázist fogod meg és leföldeled, tehát az egész testen keresztül folyik az áram.

A sokkolón két pólus van, amit belenyomsz az ember bőrébe és ez a kettő között folyik az áram, így ott csak sokkoló környékén folyik áram, a test többi része nem érintett.

2018. máj. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! :)
2018. máj. 20. 11:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem. De ugyan ezen logika alapján ha valakit kiütnek defiblirátorral akkor ahhoz az emberhez is hozzá szabadna érni közben. Pedig több olyan eset is volt, hogy leállt annak az embernek a szíve aki hasonlóan járt el. Asszem az Állítólag című műsorban is vizsgálták és ők is arra jutottak, hogy akár halálos is tud lenni (mármint a defiblirátoros esetben), hiába csak a két érintkező között folyik áram. Sokkolónál nem tudom hogyan van.
2018. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!