Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik tabletet vegyem egyetem...

Melyik tabletet vegyem egyetemi használatra?

Figyelt kérdés
Három tableten gondolkodom kb olyan 100000 Ft-om lenne rá. Mérnökinkarra mennék, ezért lehet fontos lenne a papír+ceruza kiváltása érdekében egy ceruzás verzió. Számításba jött a Huawei Mediapad M3, vagy M5 ( [link] , [link] , a Samsung Galaxy Tab A 10.1 S pen verzió ( [link] valamint a tavalyi és az idei iPad ( [link] , [link] estleg még a Xiaomi Mi tab 3 ( [link] Mint mondtam esetleg fontos lehet a gyorsabb jegyzeteléshet a ceruza, de nem lételem.

2018. jún. 2. 16:13
 1/8 A kérdező kommentje:
A Huawei és a Xiaomi nem vásárolható ceruzával, azok az erős hardverük miatt lettek beválogatva, az iPad a hosszúbélettartam miatt vonzó, viszont piszok drága a ceruza, míg a Saamsungban nem olyan erős a hardver, viszont van hozzá ceruza. Ezért nehéz a döntés és ha esetleg valakinek lennének tapasztalatai az említett eszközökkel azt megköszönném.
2018. jún. 2. 17:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kedvelem az iOS a zártsága miatt, főleg ipaden. Viszont legutoljára mikor kipróbáltam az iPad 2017-et egész jó benyomásom lett róla, az új rendszer is egész jó lett de még mindig nem olyan sokoldalú mint egy Android rendszerű tab. Cserébe van hosszabb támogatás, és jobb tartozék kínálat+pencil támogatás(2018). Android készülékekkel kapcsolatban van lehetőséged számítógép nélkül letölteni filmet, zenét, bármit. Nem kell iTunes, és kapsz pl a Huawei-hez alap 2 év hivatalos jótállást, míg apple eszközök esetében 1 év jótállás + 1 év szavatosság ami viszont csak hivatalos bolttól való vásárlásnál ér valamit.
2018. jún. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy olyan alternatíva is lenne, hogy megvenném az erősebb Huawei-t vagy a Xiaomit és hozzá egy valamilyen tollat, érintő tollat, mert nem lenne fontos a nyomásérzékenysége nekem. Viszont még mindig ott van, hogy nem tudom, hogy egy ilyen androidos, erősebb táblagép mennyi ideig bírja, használható szinten. Az Iped viszont szerintem bizots bírná olyan 3 évig szerintem, viszont ahhoz a ceruza 30000, aaz meg kicsit sok...
2018. jún. 2. 21:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Ipadhez miért is nem jó az ötszáz forintos bökdöső?
2018. jún. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van miután leírtam, akkor gondolkodtaam, hogy az annyival tud többet, hogy nyomásérzékeny, de mint mondtam, az nekem nem kell. De még mindig ott van, hogy a Huawei-eknek jóval elősebb a hardverük, mint az iPad-eké.
2018. jún. 3. 07:26
 6/8 anonim ***** válasza:
maradnék a papír toll felállásnál
2018. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként igen :)


Vagy valami rém elérhető árú, normálisabb hardverű laptop (a szabvány méretű fizikai billentyűzettel mégiscsak gyorsabb az írás), skiccekhez meg valami nem túl kicsi wacom táblát kötnék rá, és még mindig messze vagyunk egy ipad árától és sokkal használhatóbb és kompatibilisebb a cucc. Az epöl mostanában régi microsofti magasságokba érkezett, és sokszor önmagával se kompatibilis.

2018. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
minden féle képpen kell majd egy laptop amin tudsz programozni, ha csak a jegyzetelés a fő szempont, akkor nem nagyon lesz szöveg amit laptopon pötyögni kellene, főként matek, szóval ha csak az a cél, hogy elektronikusan tudj jegyzetelni, akkor lehet, hogy a Remarkable-t ajánlanám, de hidd el, úgy jársz a legjobban, ha veszel egy csomag fénymásolópapírt, meg hozzá egy tűzőgépet, hogy ne kutyulódjaak el, és kész is :)
2018. jún. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!