Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meddig használható egy lyukas...

Meddig használható egy lyukas bojler? Mik a hátrányai, ha így van használva? 19/f

Figyelt kérdés

1973-as falusi családi ház, a bojleren található címke szerint az is 1973-as gyártmány.

Apu mondta, hogy kb 10 éve már egyszer elkezdett csepegni, de pár hónap után abbahagyta. Aztán elköltöztünk innen, kb 2 évig nem volt benne víz. Én tavaly decemberben jöttem ide vissza lakni, akkor mindent újra üzem alá helyeztem, akkor még jó is volt.

Valamikor márciusban ismét elkezdett csöpögni belőle a víz.

1 hét alatt kb 1 liter víz jön ki belőle, de van hogy több vagy kevesebb.

Így még azért használható? Van rá esély, hogy megint magától "megjavul"?



2018. jún. 11. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
A régi bojlerek elég tartósak voltak, de egy idő után kb 30 év után azok is beadják a törölközőt tartályilag. Honnan csöpög pontosan a víz? Ha az elektronikájánál akkor életveszélyes és már rég ki kellene vágni, de ha csak ott csöpög az alaplapnál akkor lehet cserélni kompletten az egészet ami kb 10 ezer körül van így azzal még pár évig megmenthető a bojler. De én a helyedbe kivágnám a francba és vennék egy újat és azokkal még 20-25 évig nem lesz gond, ha 2-3 évente rendesen ki van takarítva és a vezetékeket meg egyéb alkatrészeket cseréled ha nagyon gatyán vannak.
2018. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Teljes vastagságában eloxidálódott, azért lukadt ki. Nyilván a pici rés eltömődhetett vízkő- rozsdadarabkáktól, de arra számíts, hogy egyszer csak ömleni fog belőle. Jobb, ha máris elkezdesz bojlert keresni.
2018. jún. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:
Nem biztos hogy a tartály fala rohadt el és ott ereszt. Ereszthet a tömítésnél is.
2018. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
No, most légy okos Domonkos!
2018. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, lehet tömítés hiba is, de 43 év használat azért nem múlik el nyomtalanul. Az enyém fiatalabban lukadt ki.
2018. jún. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, a hővesztesége is mindenképpen megnövekszik.De már a kérdés is elborzaszt,noha megértem. :D


De ahogy írták célszerű a megelőzés. A nem várt terhesség nagyobb költségekkel jár.

2018. jún. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!