Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudnék készíteni mini...

Hogy tudnék készíteni mini üvegházat, automatikus termosztáttal és páratartalom szabályozóval?

Figyelt kérdés

2018. jún. 14. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is végiggondolod, hogy mit is szeretnél csinálni, aztán lerajzolod magadnak. Ez lenne a terv váza. Majd beméretezed, hogy tudd, miből mennyit kell beszerezned. Erről csinálsz magadnak egy listát. Mérettel, árjegyzékkel. Aztán elmész a boltokba és beszerzed a szükséges dolgokat. Majd nekilátsz az összeszerelésnek.
2018. jún. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
instructables-en beírod a keresőbe hogy Arduino Greenhouse és kiválasztod a számodra megfelelőt
2018. jún. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A hőmérséklet szabályozás kézügyesség kérdése (ha csak fűteni kell), a páratartalom a problémás feladat.


De legegyszerűbb ha teszel bele egy automata párásító berendezést és megoldod a folyamatos vízellátását.

2018. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
2018. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Ezt az arduino-t láttam már, de reméltem, hogy ennél olcsóbban is ki lehet hozni a dolgot. Régi kertészeti könyvekben találkoztam analóg palántázókkal, volt rajtuk három tekerős gomb amivel be lehetett állítani a hőmérsékletet, a páratartalmat és a fényt és nem is kellett hozzá semmi több.
2018. jún. 18. 17:38
 6/9 Röcsögei Péter ***** válasza:
Hát, ha annyit sem tudnál kézi erővel megcsinálni, amit a 4-es videóiban a robotok csinálnak, akkor nem lehetsz jó barátságban a munkával. Meg is értem, hogy egy 2000Ft-os arduinót, meg 500Ft-os pára-és hőszenzort fájna megvenni, meg egy órát bíbelődni is fájna a már félkész programok összeollózásával. Semmi nincs ingyen. Én pl gyerekkorom óta csak tanulok és ezért ha bárhová megyek, mindig rám bízzák a munka nehezét, és lenéznek a nők, mert melós vagyok, és együgyű is, mert nincs eszem, hogy előre lépjek. Pedig csak lustának, butának és bunkónak kellene lennem, hogy megmondjam másnak, mit kéne csinálni.
2018. jún. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most te miről beszélsz? Az instructables-en lévő arduino-s rendszerek több tízezer forintosak és az csak az arduino. Amúgy meg képzeld én is voltam "melós" heti hatvan óra közműépítő cégnél plusz 8 óra kertészeknél. És ez még az a munkám volt amiről azt mondom, hogy normális.

Nem azért kell egy ilyen rendszer mert lusta vagyok kimenni kapálni hanem azért mert szeretnék olyan dísz és gyógynövényekkel foglalkozni amiknek a szaporítása nagy körültekintést igényel és nem tudok naphosszat állni a szaporítótálca fölött és állandóan ellenőrizni a páratartalmat a fényt a hőmérsékletet és képzeld el, talán épp azért mert dolgozom.

Elhiszem, hogy minden okod meglehet hogy frusztrált legyél, de hidd el az semmit sem segít rajtad, hogyha ezt másokon vezeted le.


És a kérdésem egyébként nem is úgy szólt, hogy megcsinálná e helyettem valaki, csupán reméltem, hogy valaki tudja, hogy milyen alkatrészek kellenek hozzá és milyen kapcsolási rajzzal.

2018. jún. 21. 01:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi több tízezer? Arduino 3eur, vízbe teszel egy nagyobb teljesítményű ellenállást és megvan a párásító, egy ventilátor amivel kihuzod a párát ha sok és szabályzod a hőmérsékletet. Még pár ellenállás amivel melegited, és pár szervó amivel zárod nyitod a szelelpeket a levegőnek plusz egy solenoid a víznek. Ez kijön egy tizesből de nagyon max 20bol
2018. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudsz adni egy linket?
2018. jún. 21. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!