Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen erős egy blackstar ht5...

Milyen erős egy blackstar ht5 csöves fej egy 40 wattos blackstar ládával?

Figyelt kérdés
A hangerejét hány wattos tranzisztoros erősítővel lehet összehasonlítani?

2018. jún. 21. 13:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Nincs mit érvelni, egyáltalán nem zártam ki, ha tudsz olvasni, oda van írva: létezhetnek.

Csak azt mondom, hogy szakmailag egy baromság. Az erősítők felhasználói nem elektronikai szakemberek, laikusok ilyen szempontból, kitalálnak laikus szlengeket, ez csak ennyi.

Másik dolog a 60 év, mert te ott voltál 60 éve, már csak tudod. Neked erről szól az érvelésed. Azt mondod 60 év és kész. Komoly...

2018. júl. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Mojjo ***** válasza:

@11: Nem érdemes az 59%-ossal törődni, egy troll. Időről időre sorbajárja az összes kérdést, ahol a gitár meg van adva kulcsszónak, és beír mindegyikhez valami irdatlan nagy marhaságot. Szemelvények a ma reggeli terméséből:

Kettes hozzászólás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__9371325-a-v..


Hetes hozzászólás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__9371833-mil..


Szintén hetes hozzászólás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__9379012-sze..


Hármas hozzászólás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


De meg lehet nézni az itteni hatos hozzászólást is. Valami tuti, hogy nem stimmel nála az emeleten.

2018. júl. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Aha, tehát akkor én vagyok a troll és a gitárfejeket nem gitárfejeknek hívják, amióta csak léteznek, ugye? :D

Nem vagytok semmik. :D :D

2018. júl. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%
Így van, a gitárerősítőket régen nem gitàrfejnek hívták, az autórádiót sem hívták fejegységnek, az ilyenekre, mint te, meg nem a meleg szót használták.
2018. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Azt hiszem sokat elárul, hogy kinek a válasza lett 0%-ban hasznos és kié nem... :)
2018. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Tényleg sokat elárul, hogy kinek áll fel arra, hogy a pirosat nyomkodja.
2018. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Téged valamiért nagyon érdekel mások szexualis beállítottsága.

Nem írom le, hogy ez általában minek a jele.

2018. júl. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Mojjo ***** válasza:

Kicsit segítettem azokon a nulla százalékokon :)


Az a helyzet, hogy az, hogy manapság az erősítős weboldalakon fejnek hívják a szóban forgó cuccot, semmilyen módon nem támasztja alá, hogy évtizedekkel ezelőtt is úgy hívtak volna.

2018. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Hirtelen ez a legrégebbi magazin reklám, amit találtam amin már fejnek hívják a fejet: [link]

1983, ami barátok között is 35 év. 35 év már "évtizedek"-nek számít?

Azt is gyanítom, hogy nem itt használták először a fej kifejezést, de az eredetéről nem találtam semmit. 1964-1965-ös Fender, Vox magazin oldalakat is találtam párat, itt még nem nevezték fejnek, tehát valahol 65 és 83 között terjedt el a dolog, gyanítom hogy a 70-es évek körüli Marshall forradalom környékén.

Tehát tény, hogy évtizedek óta fejnek hívják a hangszóró nélküli gitárerősítőket? TÉNY.


Ezek után nem tudom mennyi létjogosultsága van egy olyan beböffentésnek, hogy: "Ez manapság már így megy, hogy fejnek nevezik a végfokot, erősítőt, vagy csak te találtad ki? Elég hülyén jön ki."

Alapból azonnal törölni kellett volna, mert egyrészt offtopic, másrészt orbitális baromság.

Én csupán erre próbáltam rávilágítani, de a vattacukor lelkűeknek nyilván én vagyok az troll meg az antikrisztus.

(Nyilván a 60 év hasraütésszerű volt, de közelebb áll az igazsághoz, mint ahhoz hogy egyáltalán nem hívják így az erősítőket, ha már itt tartunk.)


Bocsánatkéréseket itt vagy privátban is szívesen fogadom.

2018. júl. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Ha idősebb lennél a rendszerváltásnál, akkor tudhatnád, hogy az angol kifejezések majmolása csak az utóbbi évtizedekben jött át a laikus nyelvezetbe főleg.

Például én rengeteg olyan kifejezést látok, amikor valaki cikket, blogot vagy akármit ír, mondjuk elektronikai témákban okoskodik, nyakatekert angol kifejezésekkel kínlódik, miközben erre valamikor megvoltak a normális magyar szavak, szakkifejezések.

De te 20 éves kisgyerekként ezt nem értheted, hogy a születésed előtt még nem volt fej, az autóban sem például.

Úgyhogy nekem te ne dumálj kispajtás, én a magyar "fej" szóról beszéltem különben is, ha tudsz olvasni. A hazai szakmai irodalomban vagy folyóiratokban (Rádiótechnika stb.) ilyet te nem láthattál, pláne hol voltál még akkor, hadd ne mondjam...

2018. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!