Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos fűtő fóliával...

Tanulo0001 kérdése:

Elektromos fűtő fóliával kapcsolatosan (padlófűtés). Konkrétan a földelés?

Figyelt kérdés
Vettem egy Elektromos fűtő fóliát és nincs rajta földelés (ez nem meglepő mert legtöbb modellen inkább nincs mint van) És elgondolkoztam azon hogy hogy tudnám kialakítani rajta és találtam egy olyan megoldást hogy a fólia minden oldalát félőről le kell ragasztani egy alu szalaggal és ahhoz hozza kötne a földelést, ez így működne e, és ha nem akkor hogyan lehet egy földelést kialakítani nem fém tárgyon?

2018. jún. 21. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Amin nincs földelés, azt nem kell földelni. Például azért, mert kettős szigetelésű.
2018. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kérdés háttere a villamos biztonságtechnika, vagy az ezotéria (horoszkóp, földsugárzás, fényevés, elektroszmog) lenne?
2018. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sraccok szakember választ vártam vagy egy átlagos fizika ismerettel rendelkezőt ehelyett ne haragudjatok de hülyeséget irtatok :

1: ha nincs földelés az csak annyit jelent hogy nincs nem pedig azt hogy kell vagy nem ezt a fűtő fóliát ki lehetne rakni akar 40 nm is és akkor a watt szám mar 4000 felett lesz te meg azt mondod nem kell földelés anyám borogass. A drágább modelleken van földelés is, egyébként ...


2: ezoterikus poén nagyon vicces volt de mond csak a földelés ,elektromos mező mióta került ki a fizika tananyagából ?

2018. jún. 22. 23:07
 4/7 anonim ***** válasza:

No, hát te se haragudj, de a hülyeséget te írtad. Ha tízszer annyit értenél a dolgokhoz, mint amennyit rólunk feltételezel, még mindig nem lenne sok, de talán elég lenne ahhoz, hogy felismerd a villamos biztonságtechnika kifejezést, és elkezd gyanakodni, hogy netán esetleg mégiscsak... :D

No, de ha erről, és/vagy az elektroszmogról még nem hallottál, akkor mégis, mire fel minősítesz? Azt sem érted, mit látsz olvasva.

De nem baj (mármint a tudatlanság nem baj, mindenki úgy születik, az alaptalan nagyképernyő csak a baj), azért járnak ide egyesek, hogy segítsenek, átírom a kérdést:

Milyen szempontból érdekelne külső fém borítás felszerelése, az áramütés megelőzése szempontjából, vagy pedig az elektromos/mágneses tér elleni olyan védekezés szempontjából, ahol a határértékeket különféle, a világ erősárammal foglalkozó hivatalos szervezetei által el nem ismert egyesületek határozzák meg nagyon alacsonyan?

Amiről beszélsz, azt csak a hozzá nem értők hívják földelésnek. A földelés odakint van a kertben.

Elnézést, hogy eredeti kérdésemet rövidre szabtam, azt gondoltam, hogy "egy átlagos fizika ismerettel rendelkező" kérdezővel beszélünk.

Ami pedig #1 hozzászólását illeti, az pontosan így van a civilizált világban, hogy a gyártmányt vagy vezetékes hibavédelemmel látják el (Mari nénis szóhasználatoddal földelés), vagy más módszerrel (például kettős szigetelés) oldják meg a hibavédelmet. Persze, kérdés, kitől veszed a kinek a gyártmányát, elvileg egy pszichopata gyárthat olyant, aminek a célja bárkinek megsütése, de ezt a GYK-ról, semmi adat birtokában nem fogja senki teljes bizonyossággal eldönteni.

2018. jún. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jézusom van itt szakember vagy csak kanapé guru ?

Olyan irrealitásokat csak itt lehet olvasni te úgy írsz mint hogyha a kina nem a világ egyik legnagyobb exportőre lenne és a termékeik mind kifogástalan minőségiek lennének. Mint mondtam földelés hiánya egy fóliázott elektromos padlón az nem más mint spórolás a gyártók részéről (mivel ezt nem tudod ezért köszönöm hogy hozzászóltál ahhoz amihez nem értesz)


2 az ezoterikus téma kört hagyjuk az engem nem érdekel

a célom a földelés kialakítás. Ha nem értesz hozza kérlek ne kommentáld. Továbbra is egy jobb fizika ismerettel rendelkező vagy egy villamosmérnökre lenne szükségem kanapé guruk nem kellenek .

2018. jún. 26. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Te szerencsétlen, nem veszed észre, hogy egy szakember válaszolt?
2018. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sikerült elhantolni (bocsánat, földelni) a fóliádat?

A fennkölt szóváltásból nem derült ki pontosan, milyen indíttatás vezérelt,

hogy az alufóliás ötlet egyáltalán megfordult a fejedben, majd le is írtad nekünk.

2019. okt. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!