Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy átlagos háztartásban egy...

Egy átlagos háztartásban egy hónap alatt mennyi mAh megy el?

Figyelt kérdés
2018. jún. 30. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Az átlagos villamosenergiafogasztás: kb. 250 kWh/hó


A mAh az a töltés mértékegysége lehet.

Ha feltételezzük, hogy 230 V-ot kap a háztartás, akkor 250 kWh / 230 V = 1086956,52 mAh.

2018. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2en vagyunk párommal 100-120 kilówatt a fogyasztás
2018. jún. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Az nem kilowatt (és főleg nem kiló!), hanem kWh. Nem sok értelme van Ah-ba átszámolni, mert nagyobb feszültségen kisebb áram szükséges ugyanannyi teljesítmény átviteléhez.

Például, ami egy li-ion akku 3,7 V névleges feszültségén 10 Ah töltésmennyiség (37 Wh villamos energiamennyiség), az 230 V feszültségen 0,161 Ah, azaz 161 mAh töltésmennyiség átáramoltatásával hozható létre.

10 Ah helyett írhattam volna 10 000 mAh-t, ami ugyanannyi, legfeljebb utóbbi önszívatás. A gyártók is azért csinálják, hogy nagyobbnak tűnjön a szám, valamint az emberek butaságának is így próbálnak megfelelni, akik azt hinnék, hogy 10 Ah valami vicc.

De van ilyen, hogy valaki például lusta normálisan, magyarul leírni egy szót (pl. ketten --> 2en), de 10 Ah helyett képes lenne leírni akár azt is, hogy 10 000 mAh, vagyis önmagát szívatni.

Nem értem ilyenkor az embereket...

2018. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Előbb abba még nem is mentem bele, hogy váltakozóáramon a töltésmennyiség iránya félperiódusonként változik, az eredő pont nulla. Így nem sok értelme van a kérdésnek.

Viszont mindkét félperiódus munkát végez (Wh), ami összeadódik, ennek legalább van értelme.

2018. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!