Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fénycső kapcsolás gyújtó...

Perec657 kérdése:

Fénycső kapcsolás gyújtó kondenzátor nélkül?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Össze raktam egy fénycső kapcsolást, induktív előtéttel, gyújtó kondenzátorral. A foglalat T8-as, amiben egy T5-ös fénycső van T5-T8 adapterrel. Megfigyeltem, hogy a gyújtó kondenzátor eltávolításával ugyan úgy be gyújtódik a fénycső.

Mi ennek az oka?

Előre is köszönöm a válaszokat!



#fénycső #T8 #gyújtó kondenzátor #gyújtó kondi #fénycső kapcsolás #fojtó tekercs
2018. júl. 7. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit mondtál, hol van a kapcsolás?
2018. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

A kondenzátor nem "gyújtó" kondenzátor. A gyújtást a fénycsőgyújtó bimetálos kapcsolója és a fojtó végzi. Bekapcsoláskor a hagyományos gyújtó glimlámpája melegíti a bimetált, ami egy-két másodperc után záródik. Ilyenkor a fojtón és a fénycső két végén lévő izzószálon keresztül folyik az áram. Mire a bimetál kihűl (másodperc alatt), az izzószál is felizzik, és a bimetál bontásakor a fojtó induktív visszarúgása (nagyfeszültség) indítja el a fénycsövet, ilyenkor a fénycsövön a feszültség lecsökken annyira, hogy már nem gyújt be újra a gyújtó. Elöregedett fénycsöveken a feszültség már magasabb, ilyenkor folyamatosan villog, mert a gyújtó kapcsolgat.


Korszerű gyújtók elektronikus úton intézik az időzítést.

A kondenzátor csak a fázisjavítás miatt van, kompenzálja a fojtót. Áramszolgáltató szempontjából jobb, kevesebb a meddő teljesítmény.

2018. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Már csak elektronikus gyújtót használok, nem villog és üzembiztosabb.
2018. júl. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A bizonytalanságom továbbra is fenn áll, ugyanis én az alábbi képen lévő, 2-es számú kondenzátort távolítottam el, és így sikerült elérnem a begyújtást.

Ha jól tudom -szólj kérlek, ha rosszul tudom- fázis javításra az egyes kondenzátor való.

2018. júl. 8. 09:31
 5/11 A kérdező kommentje:
2018. júl. 8. 09:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Jájjjjj....

A kettes nem kondenzátor, a kettes a gyújtó.

Ha a gyújtó eltávolítására gyújtott be, akkor a gyújtó rossz, zárlatos.

2018. júl. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2018. júl. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha már egyszer begyújtott, az újbóli bekapcsolásig nincs rá szükség, ki is lehet venni.
2018. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2018. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amint látod, többek számára sem egyértelmű, mert nem tudsz egyértelműen fogalmazni.

Ha jól értem, gyújtó nélkül indítva is begyújt, ez a problémád. Ez önmagában nem probléma, lehet ilyen érzékeny a fénycső, vagy kap valami impulzust, lényegtelen. A gyújtónak csak az indításnál van szerepe, utána már úgysem kell.

Később, az öregedés során előfordulhat, hogy gyújtó nélkül nem fog sikerülni gyújtás.

2018. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!