Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan történik a Villamos...

Hogyan történik a Villamos motor (ok) ki és bekötésének szakszerű menete?

Figyelt kérdés
Üdv! Az érdekelne engem,mi a szabályszerü villamos motorok kikötésének/bekötésének menete!Mert oké hogy kikötöm a vezetékeket,de van erre szabályos menet is.Villanyszerelő tanuló vagyok,még a gyakorlatban nem csináltam ilyet,viszont szeretnék képben lenni ha arra kerül a sor.

2018. júl. 10. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy biztos: védőföldelés utoljára ki, védőföldelés legelőször be.
2018. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tankönyvetek nincsen?
2018. júl. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy milyen motor, milyen kötnyezetben.

Más a procedúra otthon és más egy ipari környezetben, ahol az ilyesmi biztonsági előírásokhoz van kötve.

Pl. egy munkahelyen ki is oktatnak a rendszabályokból.

Ez normál esetben arról szól, hogy az adott berendezés amin dolgozol hogyan feszültségmentesíthető, és hogyan akadályozható meg a visszakapcsolás.

Beletartozik az is hogy akár te magad vagy más végzi a feszültségmentesítést, meg kell győződmöd arról is hogy valóban feszültségmentes ha speciel nem egy olyan estetről van szó hogy kihúzod a csatlakozóját.

Ahol én dolgozom, Lock out, tag out rendszer van. Azaz magamhoz veszek egy lakatot amivel lezárom a kapcsolóját a berendezésnek amin dolgozni kell, és egy feliratta látom el hogy ki mikor és milyen célból tette ezt. Méréssel ellenőrzöm hogy valóban feszmentes, és csak ezután jöhet a motor. A kulcs pedig nálam van mindaddig míg nem végzek.

Ha egy új telepítés első bekötésről van szó, azt a vonatkozó tervek alapján kell elvégezni.

Ritka az olyan eset hogy jé, itt egy motor, ezt be kellene kötni.

2018. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!