Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj a multiméteremmel?

Mi lehet a baj a multiméteremmel?

Figyelt kérdés

Akármit mérek(feszültség,ellenállást) mindig csak 1 vagy -1 a megjelenő érték.

Legyen az egy 1,5V -os vagy 9V elem. Külőnféle ellenállások mindig csak +/-1 az érték.

Mindent jól dugtam be, jó helyen mértem, megfelelő beállitásokkal.

DT838



2018. júl. 12. 02:01
 1/10 A kérdező kommentje:
2018. júl. 12. 02:07
 2/10 anonim ***** válasza:
Ki kell dobni. Én is így jártam és vettem egy normálisat.
2018. júl. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor nem jó a mérőkábel vagy a műszer.
2018. júl. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

"Akkor nem jó a mérőkábel vagy a műszer."


Nem a mérőkábel.

2018. júl. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez egy gyenge minőségű konstrukció, ajándékba kaptam én is ilyet (mentegetőznöm kell miatta, mert kicsit megalázó lenne, ha ilyen gagyit vásárolnék, miközben munkára is használom), belső kontakthibái voltak annak is.

Az már csak a szakmai kíváncsiságon múlik, hogy még hulladék létére is szétszedtem, javítani próbáltam, de minek...

Természetesen nullát kellene mutatnia a legtöbb állásban, ha nincs csatlakoztatva semmi.

2018. júl. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom.Ma jobban megnéztem és egy biztositék hiba volt. Hat nem isteniteni akarom. De en csak itthoni kis hobbi dolgokra hasznaltam ezt, nekem arra bevállt.
2018. júl. 12. 12:09
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

Biztosíték csak az ampermérő részéhez van, többi funkciót nem befolyásolja. De olyan előfordulhat, hogy a piszkálás hatására elmozdul valamelyik hibás érintkezés, megjavul és akkor az ember azt hiszi, hogy amiatt volt, amit ő feltételez, pedig valójában más történt.

Ez a szervizszakmában gyakori jelenség, de épp ez különbözteti meg a laikust és a szakembert, hogy utóbbi nem dől be ilyen félrevezető dolgoknak.

2018. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A feszültségmérést nem befolyásolja a biztosíték, de az ellenállás- és az árammérést igen.
2018. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A feszültségmérést nem befolyásolja a biztosíték, de az ellenállás- és az árammérést igen."


Nem tudom, miért kell kijelentő módban állítani valamit, mintha határozottan tudnád és kipróbáltad volna. Ezt azonban kötve hiszem.

Mint említettem, nekem van egy ilyen típus, ha nem is érintkezik rendesen a kijelzője, de megtámasztva működik annyira, hogy leellenőrizzem az állításod.

Ebben a biztosíték helyét gyárilag átforrasztották a panelon egy huzaldarabbal, azt kiiktattam. Eleve biztosíték az amperméréshez van, annak is csak a 200 mA-es ágában, míg a 10 A-os sönt nincs biztosítva egyáltalán.

Tehát szakadt biztosítékkal mér rendesen ellenállást, AC és DC feszültséget is. Utóbbinál természetesen beáll nullára is, ahogy kell.

2018. júl. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Lehetséges. Sőt biztos hogy ha nincs köze hozzá, hogy piszkálás közben sikerült valamit a helyére raknom.

Nem szakmám. Csak hobbi.

De mivel ennyire fujjogjátok, ezert beszerzek egy jobbat! 😀

2018. júl. 14. 01:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!