Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Utánvételes csomagküldésre...

Utánvételes csomagküldésre van lehetőség?

Figyelt kérdés

Van erre magánszelélyként lehetőségem?


Néhány párezerforintos tételt szeretnék rendelni az egyik közismert keres-kínál (használt/ új) online oldalról.


Hogyan történik az itteni fizetési és küldési mód? Kérdezhetném úgy is, hogy mi ennek a legbiztonságosabbódja, amiből mindkét fél jól jön ki.


Bevallom nem igazán bízom az ilyen előre utalom a pénzt és majd küldik a vásárolni kívánt pl. könyvet. Mert a pénz oda, a vásárolni kívánt dolog pedig sehol. Gyakori az ilyen eshetőség?


Van olyan csomagküldő szolgáltatás aminél feladom a csomagot, és az utánvétel kifizetését követően átveheti a vevő.


Nagyon laikus vagyok a témában, megköszönném a segítséget!



2018. júl. 14. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"egyik közismert keres-kínál (használt/ új) online oldalról."

Le lehet írni a vatera, jófogás, hardverapró szavakat és világos lesz minden.

Na szóval, te ezekről az oldalakról nem fogsz rendelni semmit. Mert ezek csak az eladók piacterei. Az eladóval egyeztess, ha szállítási/fizetési kérdéseid vannak. És nézd meg az eladó minősítését, véleményeket (ez csak a vaterán, hardveraprón van) és annak tükrében bízz, ne bízz meg az eladóban.

2018. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bárki feladhat csomagot utánvéttel, nem ez a gond.

Az eladók nem szeretik, mert neki ki kell fizetni előre a kezelési költséget, viszont előfordulnak olyan trehány vevők, akik azután nem veszik át a csomagot. Ez lehet szándékos pofátlanság (meggondolta magát), de lehet akaratlan is, amikor elfelejti, nem veszi át a postán.

Ekkor a csomagot visszafordítják a feladónak (10 nap? nem tudom pontosan), de a kezelési költség bukta, azt már nem kapja vissza.

Ráadásul az utánvétel még a címzett szempontjából sem az igazi, mert kis tétel esetén elég gazdaságtalan, költséges.

Ezért kénytelen az ember inkább előre utalni, megbízhatónak látszó embernek. Engem még nem vertek át, igyekeztem odafigyelni.

2018. júl. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2018. júl. 14. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!