Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ti hogyan töltitek az elektrom...

Ti hogyan töltitek az elektromos kerekesszéketeket, minden használat után, vagy megvárjátok hogy lemerüljön?

Figyelt kérdés

Nekem is van egy és évekkel ezelőtt mikor megkaptam aki kihozta azt mondta hogy csak akkor tegyem fel tölteni amikor a 10 jelzésből már csak a 3 piros világít ( a kezelési útmutatóban és a töltő papírjaiban is ez áll ). Nem is volt vele semmi baj, simán ment jelzésenként 3-4 kilómétert, még akkor is amikor kijöttek szervizelni.


Aztán két éves korában volt egy kötelező szervizelés, ott rám parancsolt a fickó aki kijött ( Nem az volt aki kihozta a kerekesszéket ) hogy meg ne próbáljam úgy tölteni mert ezzel tönkreteszem az akkut és hogy a gyártó azóta új utasítást adott ki ezzel kapcsolatban. Persze megfogadtam a tanácsát, ami úgy szólt hogy ha használom akkor minden használat után tegyem fel éjszakára tölteni. Csakhogy az akku már az első töltés után sokkal gyorsabban merült és csak úgy tudtam kicsit jobb teljesítményre bírni hogy párszor teljesen amennyire csak lehetett lemerítettem. Ezután jobb lett, de még így se bírt ki többet összesen 10-12 kilómétertól. És egy év után kb másfél hete teljesen tönkrement, az 500 méterre lévő boltból már alig tudtam vele hazajönni. Aztán most felírattunk egy pár új akkut amit pár napja ki is hoztak.



2018. júl. 15. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Függ attól, milyen az akku kémia felépítése.

Ha lítium, akkor annak általában az a jó, hogyha nem merül le teljesen.

2018. júl. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most Ilyet tettek bele: Ritar EV12-50
2018. júl. 15. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!