Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az tényleg igaz hogy hajvágó...

Az tényleg igaz hogy hajvágó géppel is meglehet borotválkozni? Akkor ne is vegyek villanyborotvát?

Figyelt kérdés
A tesóm azt mondja hajvágóval is meglehet.

2018. júl. 19. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
A hajvago kb. fel milisre tudja csak levagni, ha neked annyi is eleg, akkor jo.
2018. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Borotvával lehet hajat vágni, de hajvágóval csak szakállat nyírni. Nem a bőr felületénél vágja el a szőrt.

.

Gondolkozzatok! Más a kopaszra nyírt és más a borotvált fej.

2018. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én mindig hajvágóval borotválkozok, még ha ez nem is pontos kifejezés :) Igaz, kicsit borostás marad utána az arcom, de a csajoknak bejön :)
2018. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Régóta csak azzal vágom, nyilván marad utána, de így jó.


Esetleg lehet még utánfinomítani, nyakat és arc felső részét, szárazon pengével vagy rezgőkésessel gyorsan lehúzni, ha úgy jobb.

2018. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg még hozzátenném, lehet különbség a vágási maradékban, ami a hajvágó / szőrvágó minőségi kiképzésén, lemezvastagságán múlik, hogy milyen rövidre képes vágni.

Ha közelről megvizsgáljuk a vágóéleket (vagy nagyítóval, kinek, milyen szeme van), látható is a kiképzés minősége, összehasonlítható két gép egymással.

2018. júl. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy darabokban jut eszembe, sajnos itt nem lehet szerkeszteni a hozzászólást. Viszont érdekes még az is, hogy egyik gép tompább, bőrkímélőbb, kellemesebb gyakorlatilag, míg a másik gép élesebb / szúrósabb könnyebben felsérti a bőrt, nehezebb vele dolgozni, tehát még ez sem mindegy.

Hogy mennyire kényelmes, kézreálló egy ilyen vágógép használata arcon, az leginkább használat közben derül ki, vannak különbségek.

2018. júl. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha van hozzé olyan feltét, akkor lehet, csak nagyon időigényes. A hajvágóhoz/szakállvágóhoz adott borotvafejet arra találták ki, hogy a a szakáll/haj mellett simára borotváld, de az egész arcodat egy 2 centis borotvafejjel végig megcsinálni kb. fél óra lesz.

Egyszer-egyszer ha nincs más, megteszi, de minden reggel macerás.

2018. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy Remington BHT-2000 cserélhető fejjel: rezgőkéses vagy hajvágó.

Egy időben sokáig használtam a rezgőkéses részét, lehetett dolgozni vele, nyilván azért használtam. Később rászoktam a hajvágófejre, valamint más, hasonló gépeket is kipróbáltam vagy használtam. Többire már utaltam, hogy aki ilyet művel, annak eleve nem célja a hamvas simaság, hiszen a hajvágó borostát vág, direkt ez a lényege.

Feltételezem, a kérdés is hajvágóra vonatkozik, ha már oda van írva a főcímbe, hogy "hajvágó".

2018. júl. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!