Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy antennának hogyan lehet...

Egy antennának hogyan lehet villámvédelmet építeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy antennának villámvédelmet építeni csak nem tudom, hogy hogy kell bekötni.

2018. júl. 23. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez pont az a dolog, amit nem kendácsolunk otthon, még a profik sem, hanem megvesszük boltban a tanusítvánnyal rendelkező eszközt.

Keress rá a "koax villámvédő", vagy angolul a "koax surge protector" kifejezésre.

2018. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy a villámhárítót nem 5mm-es beton vasból készítik hanem erre a célra kialakított lapos vas vagy köracél kell hozza. És rákeresek a kifejezésekre. Köszi a választ.
2018. júl. 23. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Hiába nézel utána, az első hozzászóló másról beszél szerintem, mint amit te akarsz.

De amit te akarsz, az viszont villámhárító, épületre.

2018. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az első kommentezőnek is van azért valami igaza hisz túlfeszültség védőket kaptam amit valóban antennák után szerelnek fel a koax kábelre.
2018. júl. 23. 21:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Áron! Te megint csak találgatsz. Az 5 mm es betonvas éppen olyan jó villámhárító, mint a laposvas, amit tkp inkább levezetőnek szoktak alkalmazni a villámhárítónál. És külön olyan, hogy antennavillámhárító nincs is, mert minek? A TV teknek sincs ugye? A legjobb villámhárító, ha kihúzod a készülékből az antennát, hogy legalább ne mindent vigyen, ha belecsap, vagy az antennát úgy szereled, hogy egy levezetővel átkötöd a ház villámháritójára.
2018. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha tudnánk, mit óhajtana... Antenna, az ugye, mint fogalom, magában öleli a fél-másfél méteres, épület tetejére helyezett szerkezettől a különálló toronyig (Lakihegy) mindent.
2018. júl. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!