Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A DigiTv koax kábele alkalmas...

Szuperman08 kérdése:

A DigiTv koax kábele alkalmas lenne rádió antennának?

Figyelt kérdés
Régen, mikor UPC-nk volt, akkor a TV csatornák mellett jött pár FM rádió adó is a kábelen. Rá is volt kötve a rádió. Olyan gyönyörűen szólt, hogy el se hinnétek. A mai digitális világban a DigiTV kábelén nincs ilyesmire esélyem ugye? Esetleg a UPC-nél?

2016. febr. 20. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Amik UPC-vel jöttek, azok digitálisan közvetített rádióállomások. Nézz utána, vagy kérdezz rá ügyfélszolgálaton, hogy a Digi nyújt-e ilyet.


Saját, tematikus csatornák szerintem csak a UPC-nél vannak, de Petőfi, Kossuth, stb. szerintem Diginél is.

Itt is van:

[link]


Nem tudom, hogy használod a tévéd (dobozzal, vagy beépített tunerrel), de biztosan van külön menüpontja valahol.

2016. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az nem csak úgy "jött" a kábelen, hanem rendes analóg FM URH csatornák voltak. Elvileg egy normálisan szerelt kábeltévé rendszer a külv9lágból nem szedhet össze semmit, ha nem küldik rá a központban az FM rádió csatornákat, te hiába dugod be a rádiódba, semmit nem fog venni.


Amúgy pont két felesleges oda-vissza alakítás miatt (UPC veszi, demodulálja, majd a saját kábelrendszerére felteszi) tettem fel külön tetőantennát csak a rádiónak, pedig UPC-m van.

2016. febr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Digit nem tudom, UPC-s vagyok.

A UPC-nél régen valóban voltak ilyen rádióadások, olyanok is, melyek itt az országban nem voltak elérhetőek FM sávon (RTL golden oldies, sky radio,RTL classic, stb.)

Tudomásom szerint már csak a Kossuth, Bartók, Petőfi fogható kábelen náluk is, de ezeket meg egy mezei teleszkóp antennával(vagy egy hosszabb drót segítségével) is jól lehet venni, úgyhogy sok értelm nincs a upc kábelt bekötni a rádióba.

Amúgy nem volt ez olyan rossz dolog...Kár hogy limitálták a kínálatot a közmédia rádióadóira. :(

2016. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elég lenne nekem az a pár darab, amit egy arab dróttal lehet fogni. De egyszerűen recseg az összes. Meg se tudom számolni hányféle képp próbáltam a drótoket elvezetni, de egyszerűen sehogy se jó. Valami FM antenna kéne talán, amiben van esetleg erősítő is. Tudtok valamiféle antennát ajánlani?
2016. febr. 21. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!