Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mivel lehet lekoptatni az...

Mivel lehet lekoptatni az elektronikus eszközök utóbbi időben elterjedt matt műanyag borításának a ragacsosságát?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben több elekrtonikus eszközünk is borzasztó állapotba került ennek az új borításnak az elterjedése miatt. Mikor megvesszük finom selymes matt műanyagfelület ami egy idő után ragacsossá válik. Alkohol, sebbenzin nem segít. A LENOVO laptomom katasztrófa gusztustalan lett, pedig ilyen volt:

[link]

De van barkácseszközünk ami ugyanígy kiizzadott valami ragacsot a felületére, hajformázó eszközünk.


2018. aug. 1. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem a felhasznált anyag sara...
2018. aug. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor mitől lehet? A kis hegesztőt aminek totál ragacs a fogó része nem is használtuk és kis műanyag tokja van, tehát teljesen védett, csak az idő múlása okozhatta a kiválását ennek a ragacsnak.
2018. aug. 1. 18:51
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy most így hogy átgondoltam milyen eszközökkel történt ez nyilvánvaló, hogy csúszásgátló anyag akar lenni ez a bevonat, minden eszköznek a fogórészét vonták be ezzel, egyfajta gumis érzete van. Sajnos a laptopnak az egész belső felületét ilyennel burkolták, kivéve az touchpad részt.
2018. aug. 1. 18:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Undorító találmány, az biztos. Vagy az sem mindegy, milyen minőség, lehet többféle.

Akkus csavarhúzóról benzinnel mostam le, szétszerelés után. Mivel nem akartam az autóból kiszedni, tankolás közben egy kicsit tankoltam egy befőttes üvegbe is. Borzasztó büdös az autóbenzin, az ember nem is gondolná, tehát csak szabadtéren, szellőzés mellett, pláne egyébként is veszélyes lehet a berobbanó gőz.

Még így sem mondanám, hogy nem kellett megdolgozni vele. Vagy lehet próbálkozni kátrányoldó, címkeoldó, csavarlazító, hígító, ami akad otthon.

Alkonek UN1170 elektronikai oldószer is viszi például, ha nem is könnyen, meg az sem biztos, hogy a bevonat minden fajtáját.

Izopropil alkoholból a 70 %-os gyenge, erősebbel kellene próbálkozni.

2018. aug. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket!
2018. aug. 2. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!