Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Új SZALAGCSISZOLÓ SZALAGJÁT...

Új SZALAGCSISZOLÓ SZALAGJÁT KÖZÉPRE IGAZÍTANI próbálom, de kicsit pörgetve az mindig a műanyag ház fele befele, vagy a hengeren kifele mozdul el. Ez normális dolog üresjáraton? Maga a munkadarabra eső nyomás fogja fixálni a kb. megfelelő pozíciót?

Figyelt kérdés
csiszológép típusa: HYUNDAI HYD 76M

2014. júl. 21. 23:17
 1/9 dirtboy ***** válasza:
lehet a hengert /billenteni/ és úgy be kéne tudni állítani hogy közepén járjon ne menjen egyik irányba sem el.
2014. júl. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha oldalirányból nézed, kell lenni egy csavarnak a csiszolószalagok közti részen, azon kell állítani.
2014. júl. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kata kata ***** válasza:

"Maga a munkadarabra eső nyomás fogja fixálni a kb. megfelelő pozíciót?"

Nem. Hanem a baloldalon lévő állítócsavarral tudod beállítani a szalag futását.Rendesen állítsd be máskülönben felugrik a szalag a henger peremére és elcsiszolja (elvágja) a műanyag házat.

A felirat előtt van az állítócsavar.

[link]

2014. júl. 22. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! A csavart már tegnap megtaláltam és próbáltam is középre állítani vele a szalagot, a gépet talpával felfele fordítva és közben figyelve a szalag futását. A gond az, hogy egyszerűen nem akar középre igazodni. Amint kicsivel tovább pörgetem, elmegy valamelyik irányban. Szóval szerintetek üresben pörgetve ez mennyire normális dolog?


Első válaszadó: a hengert dönteni nem igazán sikerül, bár teljesen kitekertem már az állítócsavart ... :-(

2014. júl. 22. 09:18
 5/9 apababa ***** válasza:
Ha a szallag , amit feltettél, nincs deformálódva akkor az állító csavart tekerve, teljes fordulaton tudni kell állítani. Nem tudom melyik tipust vetted de a rögzitő feszítőt meg kell feszíteni és úgy állítani . Ha kiprobálod egy másik szallaggal (nem piacival) megfeszítetted és mégsem tudod rendesen beállítani akkor gép rossz (csere)
2014. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 apababa ***** válasza:
Ja és nem a nyomásnak kell stabilizálni a szallagot.
2014. júl. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

@ apababa:

Köszönöm, közben pont arra gondoltam én is, hogy esetleg ki kellene próbálni másik szalaggal (nem csak a gyárilag mellékelttel). Az illesztés, ahol a szalag össze van ragasztva amúgy srég. Esetleg ez is okozhatja az oldal irányú kitéréseket? Vagy minden szalag végei így vannak összedolgozva?

2014. júl. 22. 18:20
 8/9 dirtboy ***** válasza:
az nem baj hogy srég,úgy szokták ragasztani
2014. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sikerült úgy rászorítanom a csavart,

hogy középen tartsa a szalagot. Azért furcsa, hogy ennyire

meg kell szorítani hozzá, de a lényeg, hogy most talán jó

lesz.

2014. júl. 29. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!