Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom bekötni a világít...

Hogyan tudom bekötni a világítós billenőkapcsolót (12V)?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Kérlek segítsetek. Az alábbi kapcsolón 4db láb található. 2db vékonyabb amin +/- található és kettő darab vastagabb láb amin nincsen jelölés és a lábak színei sem térnek el. Hogyan tudom bekötni úgy, hogy világítson a kapcsoló? A kapcsoló 12V-os. Konkrétan erről van szó:


[link]



2018. aug. 2. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mikor világítson?

1. Mindig.

2. Ha ki van kapcsolva

3. Ha be van kapcsolva.

2018. aug. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha be van kapcsolva.
2018. aug. 2. 17:45
 3/12 anonim ***** válasza:

A kapcsoló vastag lábaira kössed a megszakítandó áramkört, a pozitív ágat szakítsd meg. Azt a lábat, amire a fogyasztó felé menő vezeték van kötve, kösd össze a LED + lábbal, a - lábat kösd le földre.


Előtte mérj rá a + - lábakra multiméterrel (dióda mérés, egy jobb multiméter még ki tud mérni egy kék ledet), láttam már vicces kínai kapcsolót, ami 12 voltosnak volt írva, de véletlenül az előtétellenállás nélküli változat volt.

2018. aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2018. aug. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Óriási! Köszi mindenkinek a segítséget!
2018. aug. 2. 18:00
 6/12 anonim ***** válasza:

A két vastagabbal szakítod meg az áramkört, tetszés szerinti bekötésben. Utána kötöd a fogyasztóra a +/- pontokat, ami a LED+ellenállás.

Maga a kapcsoló egyébként nem csak 12 V-ot bír, de a LED előtétellenállása 12 V-ra van méretezve, ezért az behatárol, viszont nem igényel pontosan 12 V-ot.


Az előző rajz nekem nem tűnik jónak, mert a vékonyabbat nem úgy kell értelmezni, hogy a fotón vékonyabb.

Oldalnézetben vékonyabbnak látszik, de az a kapcsoló érintkezője. Akkor viszont a rajz szerint állandóan világít a LED.

2018. aug. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szirty ***** válasza:
Igen. Ha úgy kötöd be ahogy a #4-es számú versenyző által linkelt komment nélküli imgur-os ábrán van, akkor állandón fog világítani :)
2018. aug. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2018. aug. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocs, a kérdésnek megfelelően a több lehetőségből először rosszat linkeltem be.
2018. aug. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A linkelt kapcsoló előtét ellenállás nélküli,ott van az oldalon hogy:

" Figyelem! A LED világítás 3V-os tápellátással működik!"

2018. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!