Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ki szeretném cserélni a...

Ki szeretném cserélni a halogén (H4) izzót LED-es izzora akkor ahhoz kell valamit változtatni a lámpán vagy ez az egybe bele passzol?

Figyelt kérdés

2018. aug. 9. 03:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha eredetileg ledes fényforrás volt a búrában, akkor passzolni fog.

De nagyon egyszerű, a jármű műszaki adatlapja tartalmazza a kért információt (mivel mi nem tudunk semmilen adatot róla azon kívül hogy H4 kell bele).

Ja, és vizsgára csak a gyári fényforrással vidd, mert egyébként problémád lesz vele.

Illetve lehetőleg ne az Ebay legyen a beszerzési forrásod.

2018. aug. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonymousreview60 ***** válasza:
LED-égő van. LED-izzó nincs. Más a technológia.
2018. aug. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ezt most jól megmondtad, LED-égő sincs. Gázégő van vagy hasonlók, ami lángol.

A LED-lámpa nem lángol és nem izzik. Az csak LED-lámpa.

De ilyenkor szoktak jönni az okosok, hogy a lámpa nem maga a fényforrás, de ez hülyeség, mert az a lámpatest.

Ahogy van izzólámpa (az sem lámpatest), pont úgy van LED-lámpa is

2018. aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Wadmalac ***** válasza:

Gondolom autón.

Ha nem gyári LED lámpatestet akarsz betenni ,felejtsd el.

Nem engedélyezett, rendőr észreveszi és konyec. Mehetsz szigorított műszakira.

2018. aug. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Bírom, amikor két nyelvtannáci kezdi oltogatni egymást. Égő, izzó, lámpa....

Gondolom autót sem mondanak, csak gépkocsit, vonatot sem, csak vasúti járműszerelvényt :D


Kérdező:

A gagyik semmit sem érnek, főleg az ilyen "kukorica" kinézetűek. Amelyik meg megpróbálta a fényforrást pontszerűen elhelyezni pontosan a tompított és a távolsági fény izzószálának a pozíciójába, az nem két fillér.

Ezeknek elvileg még a H4-re jellemző vetített képük is van, a szórt fényük sem jelentős, viszont a H4-re vonatkozó előírásoknál sokkal több fényt bocsátanak ki, ezért is bukta, meg azért is, mert nem engedélyezett a használata. A nagy gyártók azon vannak, hogy engedélyezzék, de ez még egy kicsit odébb van...

Ezeknek az ára sem az alibabás, ebayes ledcuccok árában van, egy Philips H4 led fényforrás párban kb. 50 000 Ft.


[link]

2018. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Ami neked nyelvtannáci, másnak szimplán igényesség. Részben szakmai, részben nyelvi.

Meg aki nem fogja fel, hogy az égő lángol, mint a tábortűz, szerintem az simán nevetséges, ehhez még szaktudás sem kell.

2018. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Wadmalac ***** válasza:

A nyelvtanről csak annyit, nem helyesírási téma, hanem hétköznapi szóhasználati, úgyhogy értelmetlen a vita. Azért sem kel valakit felkoncolni, mert levillanykörtézi a mignon-foglalatos hosszúkás égőt is.


Sajnos a KÖHÉM, ezzel a rendőr, a műszaki vizsgaállomás vaskalapos, ami a gyáritól eltér, azt nem engedi. Még akkor sem, ha amúgy minden feltételt teljesít, akár jobb is a gyárinál.

Megvan az oka. Ha engednének játékot a szabállyal, ezernyi kiskapu keletkezne, amit veszélyesen is ki lehetne használni (meg mellesleg kevesebb dologért lehetne büntetni és a pénz nagy úr).

Csak az adott autótípus gyártója által szállított illetve az által engedélyezett utángyártott elemet leeht beépíteni, például ha az autónak van gyári ledes lámpa verziója, akkor az azzal azonos (beviszgált, TÜV-ös, EU-minősítéses) komplett lámpatestet lehet beépíteni. H4 vagy akáármelyik halogén helyére a halogénhez készült lámpatestbe sem xenon, sem led nem tehető.

Én személyesen azt mondanám, ha a szabványos szórási képet ellenőrizhetően hozza, akkor miért ne, ha a műszaki vizsgán ezt ellenőrzik és dokumentálják, miért ne lenne használható.

De hát nem én írom a szabályokat. Világszinten sincs ebben tiszta kép, van ahol szabad szinte bármi és van is belőle baj dögivel, meg van, ahol szinte semmit sem szabad és ezen gyakorlatilag "csak" a tuning mániákusai szopnak (pl. én).

2018. aug. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

"úgyhogy értelmetlen a vita."


Nem biztos, hogy vitatkozom, ha leírom a cáfolhatatlan, logikus tényeket (mert nyilvános fórumokon szokás ilyeneket művelni). Így szokott terjedni a helyes információ (is).

Lehet, hogy szélmalomharc, lehet, hogy sok ostobaságra már nem is reagál az ember, mert annyi energia nincs is.

De alkalomadtán leírom és akkor mi van...


Ha moderációba nem ütközik, akkor szerintem pont annyira viselje el más is, mint ahogy én is elviselem a temérdek baromságot, primitív helyesírást, főleg ezen a oldalon, ami irritáló.


Mondhatni, ez az én sivár kis bosszúm, jelentsen fel, akinek nem tetszik!

2018. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Wadmalac ***** válasza:

A helyesírásra én is fújok, csak túlzásnak érzem belemerülni ilyen megfogalmazási kérdésekbe. Mondjuk attól, hgoy led-izzó nincs, csak led-égő van, nekem is felállt a szőr a hátamon. :D

Konkrétan ez nem volt igaz, mert pontos értelmezésben (ha csak azt nevezzük égőnek ,ami tényleg ég, illetve izzónak, ami tényleg izzik) MINDKÉT változat helytelen, ha abba nem megyünk bele, akkor viszont mindkettő "elmegy".

Kár szerintem mélyre menni, mert akkor előbb-utóbb eljutunk a lángoshoz is, ami se nem lángol, se nem nyílt lángon készül. :)

2018. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"mert akkor előbb-utóbb eljutunk a lángoshoz is, ami se nem lángol"


Ingen, szeretnek így vagy hasonlóan érvelni egyesek, de szerintem ez már erőltetett, nem egészen ugyanaz. Nem tartom releváns példának, mert ezt is érezni kell, hogy hol vannak a határok.


Annyiból mindegy, hogy a LED-izzó már úgyis kiirthatatlan, mint a neoncső. A neont is máig szajkózzák az emberek, a közönséges fénycsőre. Ami életében nem volt neon soha, hiszen a neongázzal töltött lámpa narancs fényt bocsát ki (pl. glimmlámpa).

2018. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!