Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül szerelőnél egy...

Mennyibe kerül szerelőnél egy tápegység javítás/csere egy Hifibe?

Figyelt kérdés

2018. aug. 18. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25 krajcár.
2018. aug. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mennyibe kerül egy szerelőnél egy autó motorjának a javítása, cseréje? Milyen típus, mi a baja stb...


Bármennyibe.

Alkatrészköltség + munkadíj. Egy valamirevaló technikus már nem adja magát nettó 5-6000 / óránál olcsóbban.

Attól is függ, mi ment benne tönkre, három pufferkondi, vagy minden félvezető + a trafó.

Tucatkészülék, vagy valami aranyárú ritkaság?

Tízezertől százezerig bármennyi lehet, mivel nem adtál támpontot. Bár lehet hogy a tetejét alábecsültem, egy high-end cucc tápjának komplett cseréje gyári újra akár több is lehet.

2018. aug. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy régi moddel Aiwa NSX-S556
2018. aug. 18. 18:11
 4/11 anonim ***** válasza:

Előbb szakembert kellene találni, aki hajlandó elvállalni. Nem olyan jó ezeket szerelni, némelyik elég szívatósan van összerakva (nem szerelőbarát).

Ha találtál embert, aki foglalkozik ilyenekkel és lát benne fantáziát, akkor olyan árajánlatot fog adni, ami még kölcsönösen megéri neki is, meg neked is.

De ehhez előbb bele is kell nézni, hacsak nem találkozott már pont ilyennel és előre sejti, hogy mi a gond.

Ilyen szörnyszülött szerkezeteknél az is kellemetlen lehet, hogy a bontás, vizsgálat már önmagában is időt emészt fel, vagy épp bosszúságot, amikor szidjuk a mérnököt, aki önkényesen úgy gondolta, hogy az általa tervezett szart soha az életben nem kell szétszedni.

Persze nem mondom, hogy mindig ilyen szar a helyzet.

Viszont van olyan effekt is, hogy amikor már szétszedtük, kínlódtunk vele, akkor azért már jó lenne valamit kapni is érte cserébe, ezért lehetőleg olyan árajánlatot adni, ami a tulajdonos számára is elfogadható.

2018. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez egy régi és alsó kategóriás készülék. Music-center, mert hifinek azért nem mondanám, az nem itt kezdődik.


Mérlegelendő a javíttatás, mert összemérhető a készülék értékével. Ennek a javítása az elején az általam írt áraknak inkább az alja felé lesz inkább. Belenéz egy szaki, fél órán belül meg tudja mondani, mekkora a baj, és érdemes-e megjavítani. Ennek a fél órának a kifizetésébe nem fogsz belehalni akkor sem, ha nem javíttatod meg.

Van pár kicsi maszek retro hifi szerviz, keress egyet a közeledben.

2018. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Saját magad kitudod a tápegységet. Beraksz egy újat. Két vezeték. Hu de nagy ügy.
2018. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Saját magad kitudod a tápegységet. Beraksz egy újat. Két vezeték. Hu de nagy ügy."


Hu most aztán nagyot szóltál.

Szerintem fogalmad sincs, hogy miről beszélsz.

2018. aug. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat de most bele néztem és amikor összeraktam újra működött azóta is működik de szerintem inkább hagyom békén és veszek valami normális dolgot. Bánat tudja hányadik válaszoló egy Hifibe nem úgy megy a táp csere mint egy számítógépbe.
2018. aug. 20. 00:15
 9/11 anonim ***** válasza:

#6: láétszik, hogy az életben nem láttál még tápegységet közelről.

Két vezeték, amin megkapja a betápot, 230V~ ez oké.

És a többi? Más-más tépfeszt kapnak a részegységek. A vezérlés, a magnók motorjai, a végfok. Egy rakat tápfesz, különböző feszültségekkel és terhelehőséggel.

2018. aug. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként is nevetséges, ha valaki azt hiszi, hogy csak úgy talál hozzá egy másik tápegységet. Honnan?

Felesleges is, az ilyet javítani szokás. Pláne a klasszikus trafós tápok egyszerűek is.

Kontakthiba is könnyen megtalálható általában.

2018. aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!