Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 1mm lemezt ív hegesztővel...

1mm lemezt ív hegesztővel hogyan lehet meg hegeszteni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy co-val lehet/kellene de csak ív hegesztőm van!

2018. aug. 21. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A fogyóelektródás eljárás is ívhegesztés, te bevont elektródással akarod.


Veszel/rendelsz legalább egy kiló minél vékonyabb rutilos elektródát (1,6mm lesz a befutó jó eséllyel), szerzel 1mm acéllemezt, tisztára csiszolod elöl-hátul (60-as korong jó, kőkorong nagyon eszi az anyagot), begyakorlod az adott pozícióban, hogy gyakran megszakított ívvel mikor nem roskad be. A szünetekben az olvadt cseppet kell figyelned, amikor jól láthatóan kibüffen a salak a felszínre, akkor rakhatod a következő adagot, tényleg csak egy "bzzzzt" az egész, mindig oda, ahol salakolás után a varratfelszínt akarod látni. Acél és salak jól elkülönülő színű, ha a pajzsüveged pont megfelelően sötét.


Fél év napi egy óra és eljutsz addig, hogy nem vállalsz ilyet bevonttal soha többé.

2018. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

#1 ember ,ha lehetne 2x minimum nyomnàm a zöldet az utolso mondatodèrt😀😀😀hatalmas szöveg...


R

2018. szept. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Doblemezt építettünk diák korunkban ikaruszokhoz. Egy milliméteres acéllemez, ipari 380v-os három fázissú hegesztődinamó és ötös bázikus pálca de éppen ami kéznél volt lehet hogy rutilos már nem tudom. Ha eltaláltuk a beállítást és az elektródán volt a pozitív olyan szép és erős varratokat csináltunk hogy csuda. Aztán soha többé nem fogtam a kezembe pálcást, a dinamót leselejtezték mert céóval tisztább volt dolgozni.
2021. szept. 28. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!